Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego

Spełniamy obietnice wyborcze
SPEŁNIAMY OBIETNICE

Już ponad pół roku minęło od wyborów samorządowych. To doskonały czas na podsumowania i rozliczenie z obietnic tak chętnie dawanych przed listopadowym wyborczym sprawdzianem. Jedno jest pewne – Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” nie ma się czego wstydzić. W Radzie Miasta pracuje czterech naszych przedstawicieli – są aktywni i dbają o powierzone im przez mieszkańców sprawy. Składają szereg interpelacji i zapytań dotyczących problemów nurtujących kaliszan a dotyczą między innymi zagospodarowania terenów na których nie będą realizowane zamierzone wcześniej inwestycje /n.p na osiedle Winiary grunty przeznaczone pod drogę w pobliżu ul.Okręglickiej/poprawy bezpieczeństwa mieszkanców, budowy dróg osiedlowych, regulacji koryta Prosny.

Stowarzyszenie nie zasypia gruszek w popiele, z zapałem realizuje program wyborczy i spełnia przedwyborcze obietnice.

- Naszym priorytetem od lat jest zdrowie kaliszan. Jesteśmy inicjatorami programów profilaktycznych / nowy –wykrywania chorób krwi/ i białych sobót z których mieszkańcy miasta korzystają chętnie i często. Ostatnio, dzięki naszemu zaangażowaniu po raz trzeci zaszczepiono dzieci z kaliskich żłobków przeciw pneumokokom – mówi Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.

Stowarzyszenie jest także współorganizatorem „ Biegu dla serca a także konkursu

„Zielony Kalisz”. Bardzo aktywnie pracuje też Koło Młodych „WdK”. Przed wyborami obiecywało organizację festynów rodzinnych, a także wsparcie dla budowy placów zabaw w Kaliszu. I ten program jest realizowany. Podopieczni Domu Dziecka otrzymują wsparcie od stowarzyszenia, członkowie „WdK” są także stałymi gośćmi w Domu Pomocy Społecznej i wspierają organizowane tam akcje. Na przystani KTW w czasie wakacji organizowany jest letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

To wszystko punkty z naszego programu wyborczego. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy kaliszan. Zapewniamy, że przez kolejne miesiące i lata dalej będziemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta.

 Wyświetlany: 2769 razy 


   
  


Link:[ http://www.wdk.kalisz.pl/main.php?action=news&idf=news56.html&page=1&pcount=1 ]


 
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r