Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego


Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

W Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza odbyła się LX sesja Rady Miasta Kalisza. Sesja miała wyjątkowy charakter, podczas obrad podsumowano VII Kadencję RMK, a także uroczyście podziękowano radnym za pracę na rzecz miasta przez ostatnie 4 lata.

Każdy z radnych otrzymał pamiątkowe podziękowania – Oto mija VII kadencja samorządu naznaczona wieloma wydarzeniami jakże cennymi dla każdego z nas, ale przede wszystkim dla mieszkańców najstarszego grodu w Polsce.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Wiele lat współpracowaliśmy w Radzie Miejskiej Kalisza. Przed tegorocznymi wyborami połączyliśmy siły i stworzyliśmy wspólne listy. Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza i Samorządny Kalisz razem ubiegają się o głosy kaliszan w jesiennych wyborach. W sumie o mandaty radnych 21 października powalczy 31 osób. Tradycyjne już mamy też jednego kandydata na prezydenta Kalisza. Jest nim Krystian Kinastowski.

 Listy zarejestrowane. W czterech okręgach wyborczych o głosy kaliszan ubiegać będzie się 31 członków i sympatyków naszych Stowarzyszeń. Przed tegorocznymi wyborami samorządowymi połączyliśmy siły, tak jak robiliśmy to wiele lat w Radzie Miejskiej Kalisza i stworzyliśmy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSZYSTKO I SAMORZĄDNY ZGODNIE DLA KALISZA.

Nasze listy to połączenie samorządowego doświadczenia i wiedzy wynikającej z wieku z powiewem świeżości młodych ludzi i ich nowatorskim spojrzeniem na współczesny świat i problemy mieszkańców Kalisza.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

       Zbliżają się wybory samorządowe. Każda z osób ubiegających się o głosy mieszkańców Kalisza, będzie prowadzić kampanię. Najczęściej opartą na plakatowaniu zdjęciami ze swoim wizerunkiem. W najgorętszym okresie kampanii nasze miasto zaklejone jest plakatami.

Wieszane na drzewach, znakach drogowych, latarniach tworzą szpalery zasłaniające widoczność kierowcom, pieszym, zazwyczaj też pogarszają estetykę naszego miasta. Dodatkowo te wiszące dłużej, często są niszczone przez deszcz i chuliganów, co jeszcze bardziej oszpeca i zaśmieca miasto.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Grudzień to miesiąc szczególny – świąteczny, moment kiedy więcej czasu poświęcamy bliskim i czujemy wielką potrzebę spędzania czasu razem. Dlatego w przededniu Bożego Narodzenia członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” im profesora Jerzego Rubińskiego spotkali się na Wigilii. Były życzenia, kolędy i rozmowy o mijającym roku oraz planach na przyszłość. A na stole królowały tradycyjne świąteczne potrawy.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

18 września 2017 roku mija 10 rocznica śmierci prof. Jerzego Rubińskiego. Profesor poprzez swoją pracę zawodową i bardzo aktywną działalność społeczną zapisał piękną kartę w historii miasta. Przyczynił się on do umocnienia pozycji Kalisza jako ośrodka akademickiego. Jego staraniom zawdzięczamy rozwój kaliskiej placówki UAM, która z Zakładu Nauczania Początkowego przekształciła się w Kolegium Pedagogiczno – Artystyczne, następnie w Instytut Pedagogiczno–Artystyczny, by od 1 września 2002 roku stać się samodzielnym Wydziałem Pedagogiczno–Artystycznym UAM.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Tłumy kaliszan wzięły udział w „Białej sobocie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. profesora Jerzego Rubińskiego w przychodni medycyny rodzinnej „Puls” przy ul. Polnej. W ciągu kilku godzin kilkaset osób skorzystało z możliwości zrobienia badań podstawowych i specjalistycznych, lekarskich konsultacji oraz porad dietetyka i rehabilitanta.

Czekanie na wizytę u specjalisty zazwyczaj trwa kilka jak nie kilkanaście tygodni. Stąd od momentu kiedy w Kaliszu pojawiły się „Białe soboty” te zawsze przyciągały tłumy. Tak ze względu na oferowane badania jak i specjalistów. W obecnej kadencji badania finansowane są przez Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” przy wsparciu sponsorów. Jak pokazała ostatnia "Biała Sobota" warto je robić. Badania można było zrobić od godziny 9.00, ale już kilkadziesiąt minut wcześniej przed przychodnią stało ponad 100 osób – mówi Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Kilkadziesiąt osób, członków, przyjaciół i sympatyków Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” im. profesora Jerzego Rubińskiego kolejny już raz zasiadło do wspólnej Wigilii. Przy dźwiękach kolęd, łamiąc się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i snuliśmy rozmowy o tym, co było, ale też planując przyszłość.

Wigilia Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” organizowana jest od wielu lat. Zawsze gromadzi spore grono osób i wprowadza nas w świąteczny klimat. Opłatek, życzenia, tradycyjne dania, kolędy, ale przede wszystkim rozmowy sprawiają, że rzeczy niezwykłe wysuwają się na pierwszy plan. - Radością naszego życia są bliscy ludzie.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Słowa uznania za wiele lat wytrwałej pracy na rzecz najbardziej potrzebujących i podziękowania dla założyciela „Banku Chleba” oraz osób, które współpracują z Grzegorzem Chwiałkowskim i bezinteresownie wspomagają w charytatywnej działalności popłyneły od Zarządu Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” im. Prof. Jerzego Rubińskiego na zorganizowanej w dniu 19.10.2016 r. uroczystości z okazji 20-lecia organizacji.

Obecnie ze wsparcia „Banku Chleba” korzysta około 1000 Kaliszan, a zaczęło się w lipcu 1993 roku od organizowania przez Grzegorza Chwiałkowskiego sobotnich festynów dla dzieci niepełnosprawnych na przystani KTW.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Niezwykły klimat Bożego Narodzenia tworzą spotkania. Na co dzień zabiegani i zajęci zwykłymi sprawami, w tym wyjątkowym czasie zwalniamy i skupiamy się na drugim człowieku. Podsumowujemy mijający rok. Snujemy plany na przyszłość. Jesteśmy ze sobą otoczeni dźwiękami kolęd i zapachem choinki. Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta a Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” to też wielka rodzina, która do wspólnej wigilijnej wieczerzy zasiadła 10 grudnia.

 Tradycyjnie członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” spotkali się w restauracji Bursztynowej. Zaproszenie na Wigilię przyjęli m.in. prezydent dr Janusz Pęcherz oraz jego wieloletni zastępca Daniel Sztandera. W gronie, które połamało się z nami opłatkiem i złożyło życzenia byli także kaliscy przedsiębiorcy. 

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 131    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r