Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego


Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

Ponad 400 porad i konsultacji udzielono podczas Białej Soboty. Festyn zdrowotny odbył się w weekend w Gimnazjum nr 1 na Majkowie.

Biała Sobota odbyła się 12 maja w budynku Gimnazjum nr 1 przy ulicy Tuwima. Z bezpłatnych badań można było skorzystać między godziną 10:00 a 14:00. W ich bogatej ofercie znalazły się:

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Sala wypełniona po brzegi – tak było podczas walnego zebrania członków Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”, które odbyło się 19 kwietnia 2012r. Podczas kilkugodzinnego spotkania obecnemu zarządowi udzielono absolutorium. Uchwalono też program działania na najbliższy rok, przeanalizowano ubiegłoroczny budżet i zaplanowano wydatki na najbliższych 12 miesięcy. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prawie pół tysiąca kaliszan skorzystało z badań, podczas „Białej Soboty” która odbyła się 10 –tego marca w Gimnazjum nr 2 przy ulicy Ciasnej w Kaliszu. Była to pierwsza z cyklu zaplanowanych w tym roku akcji poświęconych profilaktyce zdrowotnej. Zainteresowanie bezpłatnymi badaniami i konsultacjami lekarskimi przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, choć popularne"Białe Soboty" to już długa tradycja. Ich organizowanie zapoczątkowało Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W miłej, świątecznej atmosferze odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof .Jerzego Rubińskiego”. W czwartkowy wieczór  (8 grudnia) w Restauracji Bursztyn zebrali się członkowie stowarzyszenia, jego sympatycy i przyjaciele.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad 500 badań i konsultacji przeprowadzono podczas Białej Soboty, która odbyła się na osiedlu Rypinek.


W sobotę 19 listopada przeprowadzono ponad 500 badań i konsultacji. Łącznie na wszystkich 12 białych sobotach w 2011r. wykonano ponad 5 tys. badań i konsultacji w tym : 4290 badan diagnostycznych i 710 konsultacji. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Podczas uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego 2011/2012 wręczono doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za szczególne osiągnięcia w minionym sezonie artystycznym.W zaszczytnym gronie nagrodzonych z rekomendacji stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” znalazła się Hanka Kolańska-Daniel autorka tomików wierszy „Bo tylko dzięki miłości „,”Moja miłość Kalisz” oraz „Ludzkie dzieje”.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad 10 tys. złotych zebrano na renowację zabytkowych kaliskich cmentarzy podczas jedenastej już kwesty zorganizowanej w naszym mieście w dniu Wszystkich Świętych. Jest to rekordowa kwota w historii tej akcji.

Wzorem lat minionych organizatorami akcji był Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Stanisława Graevego, przy udziale Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.

 czytaj więcej...


 
BĄDŹ ZDRÓW!2011-10-27

WdK avatar

Podsumowanie działań podejmowanych przez Miasto w zakresie polityki zdrowotnej, nowe, innowacyjne propozycje przyszłorocznych programów były tematem dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w ratuszu.

Z dziennikarzami spotkali się: Jacek Konopka, wiceprezydent Miasta Kalisza, Jolanta Mancewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Kalisza, Mirosław Gabrysiak, radny, lekarz rodzinny, Anna Zięba, radna, lekarz rodzinny, Grzegorz Chwiałkowski, radny, Robert Lis, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Krzysztof Korzeniowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Już po raz jedenasty w dniu 1 listopada w godz. 8.00 - 16.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poznańskiej Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu, organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy, z której dochód przeznaczony zostanie na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Po raz pierwszy będzie można także złożyć datki do puszek siedzibie PTTK przy ul.Targowej 2 w dniach 31 października i 2 listopada.

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 131    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r