Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

W miłej, świątecznej atmosferze odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof .Jerzego Rubińskiego”. W czwartkowy wieczór  (8 grudnia) w Restauracji Bursztyn zebrali się członkowie stowarzyszenia, jego sympatycy i przyjaciele.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad 500 badań i konsultacji przeprowadzono podczas Białej Soboty, która odbyła się na osiedlu Rypinek.


W sobotę 19 listopada przeprowadzono ponad 500 badań i konsultacji. Łącznie na wszystkich 12 białych sobotach w 2011r. wykonano ponad 5 tys. badań i konsultacji w tym : 4290 badan diagnostycznych i 710 konsultacji. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Podczas uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego 2011/2012 wręczono doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za szczególne osiągnięcia w minionym sezonie artystycznym.W zaszczytnym gronie nagrodzonych z rekomendacji stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” znalazła się Hanka Kolańska-Daniel autorka tomików wierszy „Bo tylko dzięki miłości „,”Moja miłość Kalisz” oraz „Ludzkie dzieje”.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad 10 tys. złotych zebrano na renowację zabytkowych kaliskich cmentarzy podczas jedenastej już kwesty zorganizowanej w naszym mieście w dniu Wszystkich Świętych. Jest to rekordowa kwota w historii tej akcji.

Wzorem lat minionych organizatorami akcji był Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Stanisława Graevego, przy udziale Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.

 czytaj więcej...


 
BĄDŹ ZDRÓW!2011-10-27

WdK avatar

Podsumowanie działań podejmowanych przez Miasto w zakresie polityki zdrowotnej, nowe, innowacyjne propozycje przyszłorocznych programów były tematem dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w ratuszu.

Z dziennikarzami spotkali się: Jacek Konopka, wiceprezydent Miasta Kalisza, Jolanta Mancewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Kalisza, Mirosław Gabrysiak, radny, lekarz rodzinny, Anna Zięba, radna, lekarz rodzinny, Grzegorz Chwiałkowski, radny, Robert Lis, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Krzysztof Korzeniowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Już po raz jedenasty w dniu 1 listopada w godz. 8.00 - 16.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poznańskiej Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu, organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy, z której dochód przeznaczony zostanie na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Po raz pierwszy będzie można także złożyć datki do puszek siedzibie PTTK przy ul.Targowej 2 w dniach 31 października i 2 listopada.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Niespełna 24 tysiące czekolad przekazała Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie "Bank Chleba". firma Nestlé Polska. Słodycze są przekazywane dzieciom ze żłobków, przedszkoli, ośrodków opiekuńczych. Trafią także do podopiecznych "Banku".

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prawie 300  konsultacji i badań lekarskich zostało wykonanych podczas Białej Soboty na osiedlu Czaszki.

W Domu Kombatanta można było przebadać słuch i wzrok, sprawdzić ciśnienie, cholesterol i zawartość glukozy we krwi, zbadać gęstość kości i wydolność płuc, zrobić prześwietlenie płuc oraz skonsultować wyniki z lekarzem rodzinnym.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Blisko 250 bezpłatnych badań i konsultacji wykonano podczas kolejnej z cyklu Białych Sobót.

Tym razem festyn zdrowotny zorganizowano na osiedlu Chmielnik, w Szkole Podstawowej nr 11.  Chętni mogli skorzystać z badań  diagnostycznych ciśnienia tętniczego, oznaczyć poziom glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego oraz  wskaźnik masy ciał BMI.

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 128    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r