KWW Wszystko i Samorządny zgodnie dla Kalisza

   Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14            . : :   ARCHIWUM   : : .  wdk home page

Już po raz jedenasty w dniu 1 listopada w godz. 8.00 - 16.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poznańskiej Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu, organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy, z której dochód przeznaczony zostanie na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Po raz pierwszy będzie można także złożyć datki do puszek siedzibie PTTK przy ul.Targowej 2 w dniach 31 października i 2 listopada.


 

wdk home page

Niespełna 24 tysiące czekolad przekazała Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie "Bank Chleba". firma Nestlé Polska. Słodycze są przekazywane dzieciom ze żłobków, przedszkoli, ośrodków opiekuńczych. Trafią także do podopiecznych "Banku".


 

wdk home page

Prawie 300  konsultacji i badań lekarskich zostało wykonanych podczas Białej Soboty na osiedlu Czaszki.

W Domu Kombatanta można było przebadać słuch i wzrok, sprawdzić ciśnienie, cholesterol i zawartość glukozy we krwi, zbadać gęstość kości i wydolność płuc, zrobić prześwietlenie płuc oraz skonsultować wyniki z lekarzem rodzinnym.


 

wdk home page

Blisko 250 bezpłatnych badań i konsultacji wykonano podczas kolejnej z cyklu Białych Sobót.

Tym razem festyn zdrowotny zorganizowano na osiedlu Chmielnik, w Szkole Podstawowej nr 11.  Chętni mogli skorzystać z badań  diagnostycznych ciśnienia tętniczego, oznaczyć poziom glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego oraz  wskaźnik masy ciał BMI.


 

wdk home page

Kolejna z cyklu "Białych Sobót" odbyła się w ZPOZ "KALINIEC". Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Łącznie przeprowadzono 459 badań i udzielono porad lekarskich.


 

wdk home page

Kilkadziesiąt osób – członków i sympatyków Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” bawiło się 26 sierpnia na festynie rodzinnym na stanicy harcerskiej w Szałem. Była to okazja do integracji i rozmów o planach na najbliższy czas.

- Każdego roku, w sezonie letnim, organizujemy spotkania członków naszego stowarzyszenia. Spędzamy czas w miłej atmosferze i przypominamy, że nasza działalność ogranicza się nie tylko do okresu przedwyborczego. Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego pracuje przez cały rok – mówi Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia.

Dla członków ugrupowania i ich rodzin zorganizowano w to piątkowe popołudnie mnóstwo atrakcji. Były stoły biesiadne przy muzyce, grill, ognisko, a także mnóstwo zabaw i konkursów dla najmłodszych. Instruktorka zabaw zorganizowała czas najmłodszym uczestnikom spotkania. Były wyścigi, przeciąganie liny, zabawy muzyczne i plastyczne. Każda z dziecięcych rywalizacji kończyła się wręczaniem nagród za udział w konkursie. To potęgowało chęć dzieci do zabawy.

Tego wieczoru stanica harcerska w Szałem tętniła życiem do późnych godzin wieczornych.


 

wdk home page

6 września w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Winiarskiej w Kaliszu zorganizowano piknik p.n" pożegnanie lata."

Impreza odbyła się na świeżym powietrzu w ogrodzie placówki. Były więc grrilowane kiełbaski sponsorowane prze Panią Jolantę Mancewicz oraz napoje i słodycze.Nie zabrakło wspólnego spiewu biesiadnych piosenek i malowania kwiatowego obrazu


 

wdk home page

22.06.2011r. w 25 numerze Życia Kalisza ukazał się artykuł podważający zasadność wydatkowania środków publicznych na szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom w kaliskich żłobkach .Treść artykułu, jego forma i wydźwięk mogą wywoływać niepokój wśród mieszkańców Kalisza co doskuteczności i bezpieczeństwa szczepień.Stawiane zarzuty są bardzo poważne i nie mogą pozostać bez odpowiedzi i wyjaśnienia.

Czym się sugerowaliśmy wydając środki publiczne na szczepienia przeciwko pneumokokom i czy są one bezpieczne?


 

wdk home page

Kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich podczas ostatniej przed wakacjami Białej Soboty, która odbyła się na osiedlu Piwonice. Po raz pierwszy badania profilaktyczne połączono z festynem rodzinnym. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Kaliszu i Szkoła Podstawowa nr 15 przy wsparciu stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”, Rady Osiedla Piwonice.


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 123    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r