Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego


Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

Niespełna 24 tysiące czekolad przekazała Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie "Bank Chleba". firma Nestlé Polska. Słodycze są przekazywane dzieciom ze żłobków, przedszkoli, ośrodków opiekuńczych. Trafią także do podopiecznych "Banku".

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prawie 300  konsultacji i badań lekarskich zostało wykonanych podczas Białej Soboty na osiedlu Czaszki.

W Domu Kombatanta można było przebadać słuch i wzrok, sprawdzić ciśnienie, cholesterol i zawartość glukozy we krwi, zbadać gęstość kości i wydolność płuc, zrobić prześwietlenie płuc oraz skonsultować wyniki z lekarzem rodzinnym.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Blisko 250 bezpłatnych badań i konsultacji wykonano podczas kolejnej z cyklu Białych Sobót.

Tym razem festyn zdrowotny zorganizowano na osiedlu Chmielnik, w Szkole Podstawowej nr 11.  Chętni mogli skorzystać z badań  diagnostycznych ciśnienia tętniczego, oznaczyć poziom glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego oraz  wskaźnik masy ciał BMI.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Kolejna z cyklu "Białych Sobót" odbyła się w ZPOZ "KALINIEC". Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Łącznie przeprowadzono 459 badań i udzielono porad lekarskich.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Kilkadziesiąt osób – członków i sympatyków Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” bawiło się 26 sierpnia na festynie rodzinnym na stanicy harcerskiej w Szałem. Była to okazja do integracji i rozmów o planach na najbliższy czas.

- Każdego roku, w sezonie letnim, organizujemy spotkania członków naszego stowarzyszenia. Spędzamy czas w miłej atmosferze i przypominamy, że nasza działalność ogranicza się nie tylko do okresu przedwyborczego. Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego pracuje przez cały rok – mówi Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia.

Dla członków ugrupowania i ich rodzin zorganizowano w to piątkowe popołudnie mnóstwo atrakcji. Były stoły biesiadne przy muzyce, grill, ognisko, a także mnóstwo zabaw i konkursów dla najmłodszych. Instruktorka zabaw zorganizowała czas najmłodszym uczestnikom spotkania. Były wyścigi, przeciąganie liny, zabawy muzyczne i plastyczne. Każda z dziecięcych rywalizacji kończyła się wręczaniem nagród za udział w konkursie. To potęgowało chęć dzieci do zabawy.

Tego wieczoru stanica harcerska w Szałem tętniła życiem do późnych godzin wieczornych.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

6 września w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Winiarskiej w Kaliszu zorganizowano piknik p.n" pożegnanie lata."

Impreza odbyła się na świeżym powietrzu w ogrodzie placówki. Były więc grrilowane kiełbaski sponsorowane prze Panią Jolantę Mancewicz oraz napoje i słodycze.Nie zabrakło wspólnego spiewu biesiadnych piosenek i malowania kwiatowego obrazu

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

22.06.2011r. w 25 numerze Życia Kalisza ukazał się artykuł podważający zasadność wydatkowania środków publicznych na szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom w kaliskich żłobkach .Treść artykułu, jego forma i wydźwięk mogą wywoływać niepokój wśród mieszkańców Kalisza co doskuteczności i bezpieczeństwa szczepień.Stawiane zarzuty są bardzo poważne i nie mogą pozostać bez odpowiedzi i wyjaśnienia.

Czym się sugerowaliśmy wydając środki publiczne na szczepienia przeciwko pneumokokom i czy są one bezpieczne?

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich podczas ostatniej przed wakacjami Białej Soboty, która odbyła się na osiedlu Piwonice. Po raz pierwszy badania profilaktyczne połączono z festynem rodzinnym. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Kaliszu i Szkoła Podstawowa nr 15 przy wsparciu stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”, Rady Osiedla Piwonice.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Już ponad pół roku minęło od wyborów samorządowych. To doskonały czas na podsumowania i rozliczenie z obietnic tak chętnie dawanych przed listopadowym wyborczym sprawdzianem. Jedno jest pewne – Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” nie ma się czego wstydzić. W Radzie Miasta pracuje czterech naszych przedstawicieli – są aktywni i dbają o powierzone im przez mieszkańców sprawy. Składają szereg interpelacji i zapytań dotyczących problemów nurtujących kaliszan a dotyczą między innymi zagospodarowania terenów na których nie będą realizowane zamierzone wcześniej inwestycje /n.p na osiedle Winiary grunty przeznaczone pod drogę w pobliżu ul.Okręglickiej/poprawy bezpieczeństwa mieszkanców, budowy dróg osiedlowych, regulacji koryta Prosny.

Stowarzyszenie nie zasypia gruszek w popiele, z zapałem realizuje program wyborczy i spełnia przedwyborcze obietnice.

 

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 131    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r