KWW Wszystko i Samorządny zgodnie dla Kalisza

   Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14            . : :   ARCHIWUM   : : .  wdk home page
Polityka zdrowotna realizowana w Kaliszu była tematem konferencji prasowej zorganizowanej dziś przez Miasto Kalisz i klub radnych "Wszystko dla Kalisza". Przedstawicieli mediów zaproszono do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

 

wdk home page
Na zabawę walentynkową, która odbyła się dzisiaj w restauracji "Margo" w Kaliszu, przybyło ponad 200 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

wdk home page
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu chcą się przeprowadzić. Obecnie funkcjonują w dwóch pomieszczeniach: na ul. Targowej i Złotej. Już 4 lata temu miasto otrzymało od wojewody okazały budynek przy ul. Granicznej 20. Tam właśnie miały przenieść się WTZ-y. Od lat brakuje jednak pieniędzy na adaptację pomieszczeń. O interwencje w tej sprawie dyrekcja Warsztatów Terapii Zajęciowej zwróciła się do Jolanty Mancewicz, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej.

 

wdk home page
Dobra wiadomość, dla osób planujących np. zmianę systemu ogrzewania. Już wkrótce Urząd Miejski będzie mógł finansowo wesprzeć tę inwestycję. Możliwość dofinansowania zmiany systemu ogrzewania istniała w Kaliszu już kilka lat temu. Miasto wspierało również likwidację szamb. Wszystko to w ramach Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

wdk home page
Dochody w dół, a wydatki w górę - taki będzie budżet Kalisza na 2011 rok. Na czwartkowej sesji, przy sprzeciwie opozycji, uchwalono nowy plan finansowy Kalisza. Władze miasta przyznają, że będzie to budżet znacznie trudniejszy niż te, którymi Kalisz dysponował do tej pory. Kryzys zajrzał bowiem do kieszeni kaliskich podatników.

 

wdk home page
Ponad 100 osób – członków, sympatyków i przyjaciół Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” spotkało się z minioną środę na tradycyjnej świątecznej wieczerzy. Spotkanie było okazją nie tylko do spędzenia czasu w miłej atmosferze, ale także do podsumowań mijającego roku, a także do oceny zakończonej kampanii wyborczej

 

Patron Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” – ś.p. prof.Jerzy Rubiński był jedną z największych gwiazd gali „Ambasador Kalisza”. Podczas tej wielkiej, prestiżowej imprezy, która odbyła się w auli uniwersyteckiej im. prof.Rubińskiego najczęściej mówiono o Kaliszu, a nazwisko patrona naszego stowarzyszenia obecne było na scenie od początku do końca.

 

wdk home page
Jolanta Mancewicz – prezes Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” została wyróżniona za pomoc w walce z problemami bezrobocia. Podziękowania za wieloletnią współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Kaliszu odebrała podczas uroczystości z okazji 20-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia, która odbyła się 23 września

 

To była niezwykła uroczystość – tak o mszy świętej w trzecią rocznicę śmierci prof. Jerzego Rubińskiego mówią ci, którzy w tym okolicznościowym spotkaniu wzięli udział. W uroczystej mszy świętej, która odbyła się 19 września w kościele pw. Błogosławionego Biskupa Michała Kozala na osiedlu Winiary wzięła udział rodzina, przyjaciele i znajomi profesora Rubińskiego, władze miasta, województwa, samorządowcy, urzędnicy, przedsiębiorcy, władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, nauczyciele akademiccy, artyści, studenci i dziennikarze – wszyscy, którzy znali i cenili wybitnego kaliszanina. Z okazji trzeciej rocznicy śmierci profesora, stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” ufundowało tablicę pamiątkową, którą uroczyście odsłonięto podczas tej wyjątkowej uroczystości.

 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 123    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r