Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego


Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

W zaszczytnym gronie wyróżnionych honorowymi tytułami i medalami, które przyznawano z okazji tegorocznego Święta Miasta, znalazł się – z rekomendacji Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” - Wojciech Piasecki - ceniony pedagog z 44 letnim stażem, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu. Absolwent  Politechniki Poznańskiej, gdzie ukończył dwa kierunki. Pracę pedagogiczną rozpoczął jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Technicznych „WSK-PZL” w Kaliszu. Od 1982r. pełnił funkcję wicedyrektora szkoły, a od 2002r. jest dyrektorem Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych, której z jego inicjatywy nadano imię  znanego kapłana kaliskiego księdza Józefa Sieradzana. Był wykładowcą  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Akcja szczepień przeciwko pneumokokom w kaliskich żłobkach przeprowadzana jest od trzech lat. W tym roku na szczepionki dla dzieci powyżej drugiego roku życia, z miejskiego budżetu przeznaczono kwotę ponad 23 tys. zł. Trzy lata temu z inicjatywy klubu radnych Wszystko dla Kalisza przeciw pneumokokom zaszczepiono pierwsze maluchy. Program cieszył i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem,  wśród rodziców. Dlatego na stałe wpisał się w miejskie programy profilaktyczne.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Z ponad 400 badań i konsultacji lekarskich skorzystali uczestnicy kolejnej Bialej Soboty, którą tym razem zorganizowano na osiedlu Tyniec.
W ramach akcji,  w Przychodni Vita - Med przy ul. Łódzkiej można było przebadać wzrok, słuch metodą fotoemisji, przeprowadzić badanie na wydolność płuc tzw. spirometrię oraz badanie na gęstość kości nowoczesną technologią cyfrową w specjalistycznym osteobusie. Zainteresowanie tym ostatnim było tak duże, że konsultacje trwały do godziny 16.30.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Z inicjatywy miast partnerskich Hautmont i Kalisza odbył się w niedzielę festyn "Bieg dla serca". W imprezie w Parku Miejskim wzięło udział około 40 biegaczy i rowerzystów. 

Każdy z uczestników otrzymał zdrowy upominek - banany, soki i wodę - oraz pamiątkowy dyplom. Ponadto w punkcie medycznym można było dokonać pomiaru ciśnienia. Współorganizatorem biegu było Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza".

 czytaj więcej...


 

WdK avatar
Ponad 540 przeprowadzonych badań i udzielonych porad lekarskich to najkrótszy bilans Białej  Soboty na osiedlu Dobrzec". Badania profilaktyczne cieszyły się ogromnym  zainteresowaniem kaliszan.  

Wśród licznych propozycji przygotowanych na ten dzień dla pacjentów znalazły się  m.in. : badania ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy i cholesterolu, badanie spirometryczne, badanie komputerowe wzroku, badanie słuchu, badanie RTG płuc w busie, badanie densytometryczne, konsultacje lekarza rodzinnego, konsultacje lekarza reumatologa. 

Pacjenci mieli możliwość uzyskania bezpłatnych talonów  na badania RTG kręgosłupa, TSH , PSA , mammograficzne oraz usg piersi. 
Dzięki gościnności NZOZ „DOBRZEC” badania mogły się odbyć w komfortowych, ambulatoryjnych warunkach.  
Po skorzystaniu z oferowanych badań każdy pacjent miał możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza im. Jerzego Rubińskiego” podsumowało kolejny rok swojej działalności. Podczas walnego zebrania sprawozdawczego, zarząd stowarzyszenia otrzymał absolutorium. Członkowie „Wszystko dla Kalisza” byli w tej kwestii jednomyślni. Miniony rok zaliczyli do udanych.

- To był bardzo trudny i pracowity dla nas rok. Nasi członkowie poddali się weryfikacji kaliszan i wystartowali w wyborach samorządowych. Osiągnęliśmy sukces, udało nam się zdobyć 4 mandaty w Radzie Miejskiej i jestem przekonana, że nasza działalność służy mieszkańcom miasta – mówiła Jolanta Mancewicz, prezes stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.

W ciągu minionego roku „WdK” było organizatorem m.in. festynów zdrowotnych, Białych Sobót, po raz kolejny uczestniczyło w organizacji konkursu „Zielony Kalisz” czy kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Teraz planuje poszerzenie działalności.

- Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kaliszan i poszerzać naszą ofertę. Dlatego właśnie młodzi członkowie „Wszystko dla Kalisza” zamierzają organizować festyny sportowe na kaliskich osiedlach. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kalisza chętnie wezmą w nich udział i skorzystają z naszych propozycji – dodaje Jacek Konopka, wiceprezes stowarzyszenia i wiceprezydent Kalisza.

Stowarzyszenia w planach na najbliższe miesiące ma także pozyskiwanie środków zewnętrznych na prozdrowotne i proekologiczne akcje.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza w bieżącym roku "Biała sobota". Z prowadzonych na Majkowie badań skorzystało blisko pięćset osób. W minioną sobotę w Gimnazjum nr 1 Urząd Miejski w Kaliszu przy współudziale organizacyjnym Stowarzyszenia ”Wszystko dla Kalisza”, Rady Osiedla Majków i dyrekcji szkoły, zorganizował pierwszą w tym roku Białą Sobotę. czytaj więcej...


 
JUŻ PONAD 30 TYSIĘCY OSÓB ODWIEDZIŁO NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ 2011-03-21

WdK avatar

Już ponad 30 tysięcy osób odwiedziło stronę internetową Stowarzyszenia "Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego". To dla zarządu Stowarzyszenia i wszystkich sympatyków tego ugrupowania ważna informacja: Kaliszanie są zainteresowani naszą działalnością, a także wydarzeniami z życia miasta.
Dziękujemy internautom za aktywność i zaangażowanie i zapraszamy do jeszcze liczniejszego odwiedzania naszej strony. Będą się na niej pojawiały najważniejsze informacje dotyczące działalności stowarzyszenia, relacje, zapowiedzi, a także nagrania video z ważnych miejskich wydarzeń.
Niech nasza strona stanie się waszą stroną, z której codziennie będziecie czerpać inspiracje i która będzie cennym źródłem informacji.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Zarząd Stowarzyszenia.

 czytaj więcej...


 
  

WdK avatar
Polityka zdrowotna realizowana w Kaliszu była tematem konferencji prasowej zorganizowanej dziś przez Miasto Kalisz i klub radnych "Wszystko dla Kalisza". Przedstawicieli mediów zaproszono do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa. czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 131    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r