Aktualności

wdk home page

W sobotę, 11 października, odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Niepublicznym Zakładzie Specjalistycznej i Pielęgniarskiej Opieki Zdrowotnej „MEDYK” przy ul. Zagorzynek 34 w Kaliszu. 

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Niepubliczny Zakład Specjalisyycznej I Pielęgniasrkiej Opieki Zdrowotnej “ Medyk” Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, oraz Rada Osiedla Zagorzynek.


 

wdk home page

W sobotę, 4 października, odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 11, przy ul. Pomorskiej 7.

Organizatorami „Białej Soboty” byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Rada Osiedla Chmielnik. W ramach tej akcji mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych dla całych rodzin.


 

wdk home page

Odrestaurowanie grobowca Mikołaja Henryka Milera - powstańca styczniowego to ponownie cel, na który fundusze zbierać będą uczestnicy Kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Czternasta już edycja tej szczytnej społecznej akcji odbędzie się tradycyjnie 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym.

Ubiegłoroczna zbiórka, podczas której do puszek wolontariuszy trafiło 10.322,98 zł., przeznaczona została na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysu restauracji znajdującego się na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Górnośląskiej grobowca Henryka Mikołaja Milera. To właśnie ten obiekt został wytypowany w porozumieniu z 


 

wdk home page

Już po raz dziewiętnasty przyznano nagrody w konkursie Zielony Kalisz. Jury wyróżniło najpiękniejsze ogrody przydomowe, loggie, działki i ukwiecone balkony.

Konkurs już od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kaliszanie chętnie upiększają roślinami swoje otoczenie. Wielu z nich swoje ukwiecone małe dzieła sztuki zgłosiło do Zielonego Kalisza. W ten sposób pomagają upiększać całe miasto.


 

wdk home page

W miniony weekend, 27 września, odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Przychodni Dobrzec, przy ul. Hanki Sawickiej.

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, Przychodnia Dobrzec oraz Rada Osiedla Dobrzec.


 

wdk home page

634 badania i konsultacje przeprowadzono podczas ostatniej akcji zdrowotnej Biała Sobota. Zorganizowana została ona w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Czaszki.

Biała Sobota cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Kaliszanie mogli skorzystać bezpłatnie z porad dietetyka, internisty i reumatologa. Nie zabrakło też nieodpłatnych badań – osteoporozy, poziomu cukru i cholesterolu, ciśnienia krwi, słuchu, wzroku i spirometrii. 


 

wdk home page

W minioną sobotę, 13 września, odbyła się kolejna akcja zdrowotna Biała Sobota, która została zorganizowana w przychodni N ZOZ ,,KALINIEC”, przy ul. Młynarskiej 16a.

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, N ZOZ ,,Kaliniec.” oraz Rada Osiedla Kaliniec. W ramach przedsięwzięcia mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych.


 

wdk home page

W minioną sobotę, 6 września, odbyła się kolejna akcja zdrowotna Biała Sobota, która została zorganizowana w przychodni NZOZ VITA - MED, przy ul. Łódzkiej 32a.

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, N ZOZ ,,VITA – MED.” oraz Rada Osiedla Tyniec. W ramach przedsięwzięcia mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych.


 

wdk home page

Piknikiem na świeżym powietrzu podopieczni kaliskiego Domu Pomocy Społecznej pożegnali kończące się lato. Była muzyka, konkursy, wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. 

Integracyjne, letnie spotkania w plenerze stały się już tradycją kaliskiego DPS-u. Były już pikniki w Gołuchowie, w Parku Miejskim i lesie winiarskim. Tym razem, podobnie zresztą jak w roku ubiegłym, pensjonariusze bawili się na świeżym powietrzu, na zielonym terenie Domu Pomocy Społecznej, dzięki czemu w zabawa mogli uczestniczyć także podopieczni mający problemy z poruszaniem się. 


 

Liczba wszystkich informacji: 118    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r