KWW Wszystko i Samorządny zgodnie dla Kalisza

   Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14            . : :   ARCHIWUM   : : .  wdk home page

Już po raz kolejny kaliszanie mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Białej Soboty. Tym razem festyn odbył się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Czaszki.

W trakcie ostatniej Białej Soboty udzielono 333 konsultacji lekarskich i badań. Można było zbadać sobie słuch, wzrok, pojemność płuc, poziom glukozy i cholesterolu oraz ciśnienie. Były też naświetlania oraz autobus, w którym sprawdzano gęstość kości. 


 

wdk home page

Ponad 600 badań i udzielonych porad. To bilans ostatnich dwóch Białych Sobót. W miniony weekend festyny zdrowotne odbyły się na osiedlach Korczak i Dobrzec.

Podczas Białych Sobót można bezpłatnie wykonać sobie wiele badań – ciśnienia, poziomu glukozy, cholesterolu, słuchu czy wydolności płuc. Można też było skorzystać z konsultacji lekarza rodzinnego. Na osiedlu Korczak udzielono ich łącznie 165, a na Dobrzecu – 444.


 

wdk home page

W pięknie przybranej Sali Sesyjnej miejskiego magistratu wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Zielony Kalisz”.  W 18-tych zmaganiach o miano najładniejszego zielonego zakątka w mieście walczyło 95 osób. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne a wyróżnieni upominki rzeczowe. Troje dzieci – mieszkańców ul. 25 Pułku Artylerii - Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza nagrodziło łakociami za zaangażowanie przy tworzeniu ogrodu na ich ulicy. 


 

wdk home page

Zapraszamy rodziców do skorzystania z programu profilaktycznego wczesnego wykrywania chorób krwi u dzieci do 14 roku życia. Skierowania na badania można otrzymać u lekarzy rodzinnych i pediatrów. Morfologia jest bezpłatna w ramach miejskich programów profilaktycznych realizowanych w Kaliszu. 


 

wdk home page

453 badania i konsultacje lekarskie to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Kaliniec w przychodni przy ulicy Młynarskiej.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej wszyscy chętni mogli skorzystać z szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów


 

wdk home page

Konkursy dla najmłodszych, tańce i dobra zabawa – członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia” Wszystko dla Kalisza” im. prof. Jerzego Rubińskiego pożegnali w piątek 30 sierpnia wakacje tradycyjnym piknikiem. Spotkanie jak zawsze zorganizowano na stanicy harcerskiej na Szałe na które, przybyło kilkadziesiąt osób.

W ostatni weekend wakacji, osoby związane ze Stowarzyszeniem Wszystko dla Kalisza, spotykają się na Szałe. W ten sposób żegnają odchodzące lato, ale i mają okazję by powspominać wakacyjne wyjazdy.


 

wdk home page

Seniorzy z kaliskiego Domu Pomocy Społecznej pożegnali lato. 23 sierpnia, kilkadziesiąt osób, wspólnie bawiło się na pikniku w ogrodzie placówki.Jak zawsze w biesiadzie wzięli udział Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz Jacek Konopka, wiceprezydent miasta. Była muzyka, grill i słodki poczęstunek

Plenerowe spotkania to tradycja Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Od kilku lata, z inicjatywy i ze wsparciem Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza, podopieczni placówki lato żegnali już w Gołuchowie, Parku Miejskim i lesie na Winiarach. W tym roku piknik zorganizowano na terenie DPS przy ul. Winiarskiej.


 

wdk home page

Ponad trzysta przeprowadzonych badań i udzielonych porad lekarskich to efekt Białej Soboty na osiedlu Piwonice. Akcji profilaktyki zdrowotnej towarzyszył festyn rodzinny, całość została zorganizowana przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. J. Rubińskiego, Dyrekcję Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr1 w Kaliszu oraz Radę Osiedla Piwonice.


 

wdk home page

453 badania i konsultacje lekarskie to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Tyniec w Przychodni dla Dzieci i Dorosłych NZOZ „VITA-MED” przy ul. Łódzkiej 32a.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej zorganizowanej przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. J. Rubińskiego, oraz Rada Osiedla Tyniec mieszkańców osiedli Tyniec, Rajsków i Winiary mogli skorzystać z całego szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów: Po raz pierwszy podczas białej soboty przeprowadzano badanie usg jamy brzusznej.


 

Liczba wszystkich informacji: 123    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r