Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

Nieubłaganie zbliża się zima, to trudny czas zwłaszcza dla bezdomnych zwierząt z kaliskiego Schroniska przy ul.Warszawskiej. Placówka potrzebuje wszystkiego co może być przydatne do ocieplenia bud.

Chcieliśmy pomóc zwierzętom przetrwać zimę i przekazaliśmy Schronisku najbardziej potrzebne rzeczy – koce, poszwy, stare ubrania oraz słomę. Słoma to najbardziej potrzebny materiał, to najlepsza izolacja, która jest wkładana do bud i boksów. Dzięki przywiezionej słomie uda się ocieplić ok. 130 bud – powiedział Piotr Cieślak ze Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prezenty od Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” i ciepłe słowa dla tych wszystkich, którzy pierwszego listopada wzięli udział kweście. W czwartek odbyło się podsumowanie zbiórki, która w tym roku odbyła się po raz 13-sty i jak się okazało nie była to pechowa liczba. Udało się zebrać rekordową kwotę 10 300 złotych.

Przy Cmentarzu Komunalnym można było spotkać 58. wolontariuszy. Wśród nich polityków, artystów, sportowców, dziennikarzy, harcerzy, ale i tych mieszkańców naszego miasta, którzy chcieli mieć czynny wkład w zbieranie datków pozwalających ratować zabytkowe nekropolie przy kaliskiej Rogatce.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W ramach Białej Soboty na Zagorzynku przeprowadzono łącznie 557 badań i konsultacji. Współorganizatorem i sponsorem niektórych badań - obok głównego organizatora, jakim jest Urząd Miejski -  był NZSIPOZ MEDYK. Słodki poczęstunek ufundowało Stowarzysznie "Wszystko dla Kalisza" im. prof. J. Rubińskiego. W przygotowanie prozdrowotnej akcji włączyła się Rada Osiedla Zagorzynek. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

232 badania i konsultacje przeprowadzono podczas sobotniej akcji. Z badań mogli skorzystać mieszkańcy osiedli Rogatka i Śródmieście II.

W ciągu kilku godzin można było zbadać wzrok, słuch, poziom glukozy, cholesterolu we krwi oraz ciśnienie, wydolność płuc (badanie spirometryczne), sprawdzić gęstość kości w kierunku osteoporozy i zbadać serce (EKG). W tym samym czasie dyżur pełnił również logopeda oraz lekarz rodzinny.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prawie cztery tysiące badań i konsultacji to efekt tegorocznych akcji zdrowotnych, tak zwanych "białych sobót". A MIasto finansuje nie tylko białe soboty - w tym roku realizowanych jest czternaście różnych programów profilaktycznych.

Realizację tegorocznych akcji zdrowotnych i miejskich programów profilaktycznych podsumowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej  z udziałem Jacka Konopki, wiceprezydenta miasta, kaliskich radnych: Jolanty Mancewicz, Anny Zięby, Mirosława Gabrysiaka i Grzegorza Chwiałkowskiego oraz Tomasza Rogozińskiego, naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Już po raz kolejny kaliszanie mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Białej Soboty. Tym razem festyn odbył się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Czaszki.

W trakcie ostatniej Białej Soboty udzielono 333 konsultacji lekarskich i badań. Można było zbadać sobie słuch, wzrok, pojemność płuc, poziom glukozy i cholesterolu oraz ciśnienie. Były też naświetlania oraz autobus, w którym sprawdzano gęstość kości. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad 600 badań i udzielonych porad. To bilans ostatnich dwóch Białych Sobót. W miniony weekend festyny zdrowotne odbyły się na osiedlach Korczak i Dobrzec.

Podczas Białych Sobót można bezpłatnie wykonać sobie wiele badań – ciśnienia, poziomu glukozy, cholesterolu, słuchu czy wydolności płuc. Można też było skorzystać z konsultacji lekarza rodzinnego. Na osiedlu Korczak udzielono ich łącznie 165, a na Dobrzecu – 444.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W pięknie przybranej Sali Sesyjnej miejskiego magistratu wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Zielony Kalisz”.  W 18-tych zmaganiach o miano najładniejszego zielonego zakątka w mieście walczyło 95 osób. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne a wyróżnieni upominki rzeczowe. Troje dzieci – mieszkańców ul. 25 Pułku Artylerii - Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza nagrodziło łakociami za zaangażowanie przy tworzeniu ogrodu na ich ulicy. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Zapraszamy rodziców do skorzystania z programu profilaktycznego wczesnego wykrywania chorób krwi u dzieci do 14 roku życia. Skierowania na badania można otrzymać u lekarzy rodzinnych i pediatrów. Morfologia jest bezpłatna w ramach miejskich programów profilaktycznych realizowanych w Kaliszu. 

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 128    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r