Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego


Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

Ponad 600 badań i udzielonych porad. To bilans ostatnich dwóch Białych Sobót. W miniony weekend festyny zdrowotne odbyły się na osiedlach Korczak i Dobrzec.

Podczas Białych Sobót można bezpłatnie wykonać sobie wiele badań – ciśnienia, poziomu glukozy, cholesterolu, słuchu czy wydolności płuc. Można też było skorzystać z konsultacji lekarza rodzinnego. Na osiedlu Korczak udzielono ich łącznie 165, a na Dobrzecu – 444.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W pięknie przybranej Sali Sesyjnej miejskiego magistratu wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Zielony Kalisz”.  W 18-tych zmaganiach o miano najładniejszego zielonego zakątka w mieście walczyło 95 osób. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne a wyróżnieni upominki rzeczowe. Troje dzieci – mieszkańców ul. 25 Pułku Artylerii - Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza nagrodziło łakociami za zaangażowanie przy tworzeniu ogrodu na ich ulicy. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Zapraszamy rodziców do skorzystania z programu profilaktycznego wczesnego wykrywania chorób krwi u dzieci do 14 roku życia. Skierowania na badania można otrzymać u lekarzy rodzinnych i pediatrów. Morfologia jest bezpłatna w ramach miejskich programów profilaktycznych realizowanych w Kaliszu. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

453 badania i konsultacje lekarskie to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Kaliniec w przychodni przy ulicy Młynarskiej.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej wszyscy chętni mogli skorzystać z szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Konkursy dla najmłodszych, tańce i dobra zabawa – członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia” Wszystko dla Kalisza” im. prof. Jerzego Rubińskiego pożegnali w piątek 30 sierpnia wakacje tradycyjnym piknikiem. Spotkanie jak zawsze zorganizowano na stanicy harcerskiej na Szałe na które, przybyło kilkadziesiąt osób.

W ostatni weekend wakacji, osoby związane ze Stowarzyszeniem Wszystko dla Kalisza, spotykają się na Szałe. W ten sposób żegnają odchodzące lato, ale i mają okazję by powspominać wakacyjne wyjazdy.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Seniorzy z kaliskiego Domu Pomocy Społecznej pożegnali lato. 23 sierpnia, kilkadziesiąt osób, wspólnie bawiło się na pikniku w ogrodzie placówki.Jak zawsze w biesiadzie wzięli udział Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz Jacek Konopka, wiceprezydent miasta. Była muzyka, grill i słodki poczęstunek

Plenerowe spotkania to tradycja Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Od kilku lata, z inicjatywy i ze wsparciem Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza, podopieczni placówki lato żegnali już w Gołuchowie, Parku Miejskim i lesie na Winiarach. W tym roku piknik zorganizowano na terenie DPS przy ul. Winiarskiej.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad trzysta przeprowadzonych badań i udzielonych porad lekarskich to efekt Białej Soboty na osiedlu Piwonice. Akcji profilaktyki zdrowotnej towarzyszył festyn rodzinny, całość została zorganizowana przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. J. Rubińskiego, Dyrekcję Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr1 w Kaliszu oraz Radę Osiedla Piwonice.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

453 badania i konsultacje lekarskie to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Tyniec w Przychodni dla Dzieci i Dorosłych NZOZ „VITA-MED” przy ul. Łódzkiej 32a.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej zorganizowanej przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. J. Rubińskiego, oraz Rada Osiedla Tyniec mieszkańców osiedli Tyniec, Rajsków i Winiary mogli skorzystać z całego szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów: Po raz pierwszy podczas białej soboty przeprowadzano badanie usg jamy brzusznej.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Nie było zaskoczenia. Władze Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego” po raz kolejny zostały docenione przez członków ugrupowania. Zmian w zarządzie więc nie będzie. Na czwartkowym walnym zebraniu zaakceptowano nowy , ale stary zarząd.

Prezesem stowarzyszenia pozostaje piastująca tę funkcję Jolanta Mancewicz.

 czytaj więcej...


 

Liczba wszystkich informacji: 131    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r