Obecna strona znajduje się w przebudowie, część informacji może być już nieaktualna.

Już wkrótce nowa odsłona, w nowej technologii, zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Zarząd Stowarzyszenia
Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego


Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

315 badań i konsultacji lekarskich – to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Majków, w Gimnazjum nr 1 przy ul. Tuwima.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej zorganizowanej  przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” oraz Gimnazjum nr 1 wszyscy chętni mogli skorzystać z całego szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów

 czytaj więcej...


 
BADAJMY SIĘ!2013-05-09

WdK avatar

Blisko 400 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku kaliski samorząd na profilaktykę zdrowotną. Już teraz mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne badania i konsultacje korzystając z dwunastu różnego rodzaju programów i akcji profilaktycznych. Tematowi temu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa w ratuszu. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Gimnazjum nr 2 przy ulicy Ciasnej było gospodarzem ostatniej Białej Soboty. Podczas festynu zdrowotnego, który odbył się 23 marca, przeprowadzono blisko 400 badań. 

Tym razem Biała Sobota odbywała się na osiedlu Śródmieście I. Przedsięwzięcie cieszyło się sporą popularnością wśród mieszkańców Kalisza. Podczas Białej Soboty przeprowadzono 384 badania słuchu, spirometryczne, ciśnienia tętniczego, glukozy, cholesterolu i densytometryczne. 

 czytaj więcej...


 
PLĄSY W DPS-IE2013-02-07

WdK avatar

Tłusty czwartek i ostatki były dla mieszkańców kaliskiego Domu Pomocy społecznej okazją do dobrej zabawy. Kilkadziesiąt osób wraz z gośćmi: Jackiem Konopką, wiceprezydentem i Jolantą Mancewicz -  wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej oraz prezes stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza bawiło się ww wtorek, 5 lutego, rytm radosnej  muzyki.

Oprawę muzyczną zapewnił Andrzej Bestrzyński, wychowawca w kaliskim Zakładzie Karnym. Była to część programu resocjalizacyjnego "Za jeden uśmiech” oraz forma muzykoterapii. Stowarzyszenie Wszystko dla Kalisza  podarowało pączki i owoce.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Sala wypełniona po brzegi,  niezwykła, przyjazna i ciepła atmosfera  - tak było podczas tradycyjnego, świątecznego spotkania członków, sympatyków i przyjaciół Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”. W Restauracji „Bursztyn” spotkali się w Mikołajki (6 grudnia), by podsumować mijający rok i zaplanować działania na kolejny.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W Villi Calisia spotkały się osoby zaangażowane w tegoroczną kwestę na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Na tradycyjnym, podsumowującym spotkaniu władze miasta i organizatorzy zbiórki podziękowali wszystkim kwestarzom i osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły tę szczytną akcję.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowała się  rekordowa liczba kwestujących – 64 osoby, reprezentujące różne środowiska – aktorzy, bibliotekarze, dziennikarze lokalnych mediów, sportowcy, samorządowcy i politycy, przewodnicy PTTK, uczniowie, studenci i harcerze. Logistycznie wspierali ich miejscy  strażnicy  i pracownicy Przedsiębiorstwa Usług  Komunalnych. Wczoraj wszystkie osoby zaangażowane w  przeprowadzenie XII. edycji zbiórki spotkali się na tradycyjnym spotkaniu podsumowującym akcję odbierając podziękowania i gratulacje od władz miasta i organizatorów. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Trzynaście programów profilaktyki zdrowotnej adresowanych do mieszkańców w różnym wieku.  Ponad 40.000 badań i konsultacji wykonanych podczas „Białych sobót”. W nowym roku dodatkowe badania morfologiczne 6-latków, kręgosłupa u gimnazjalistów oraz weekendowe dożywianie najuboższych maluchów. Działania samorządu mające na celu poprawę zdrowia mieszkańców były tematem dzisiejszej konferencji prasowej.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prawie 300 badań i konsultacji udzielono w minioną sobotę podczas Białej Soboty na osiedlu Czaszki.

W organizację akcji zaangażowali się: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”, Rada Osiedla Czaszki oraz dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

- Białe Soboty zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale aż takiej frekwencji się nie spodziewaliśmy – tak po ostatniej akcji profilaktycznej, zorganizowanej tym razem na osiedlu Dobrzec, mówili jej organizatorzy.

Tym razem, z akcji które na stałe utrwaliły się już w świadomości Kalisza, skorzystało prawie 700 osób. Lekarze, którzy w sobotę otworzyli przed pacjentami drzwi przychodni na Dobrzecu mieli pełne ręce roboty.  Zaproponowane tym razem badania  były – jak zawsze - bezpłatne. 

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 131    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r