Aktualności

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  WdK avatar

Sala wypełniona po brzegi,  niezwykła, przyjazna i ciepła atmosfera  - tak było podczas tradycyjnego, świątecznego spotkania członków, sympatyków i przyjaciół Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”. W Restauracji „Bursztyn” spotkali się w Mikołajki (6 grudnia), by podsumować mijający rok i zaplanować działania na kolejny.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W Villi Calisia spotkały się osoby zaangażowane w tegoroczną kwestę na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Na tradycyjnym, podsumowującym spotkaniu władze miasta i organizatorzy zbiórki podziękowali wszystkim kwestarzom i osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły tę szczytną akcję.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowała się  rekordowa liczba kwestujących – 64 osoby, reprezentujące różne środowiska – aktorzy, bibliotekarze, dziennikarze lokalnych mediów, sportowcy, samorządowcy i politycy, przewodnicy PTTK, uczniowie, studenci i harcerze. Logistycznie wspierali ich miejscy  strażnicy  i pracownicy Przedsiębiorstwa Usług  Komunalnych. Wczoraj wszystkie osoby zaangażowane w  przeprowadzenie XII. edycji zbiórki spotkali się na tradycyjnym spotkaniu podsumowującym akcję odbierając podziękowania i gratulacje od władz miasta i organizatorów. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Trzynaście programów profilaktyki zdrowotnej adresowanych do mieszkańców w różnym wieku.  Ponad 40.000 badań i konsultacji wykonanych podczas „Białych sobót”. W nowym roku dodatkowe badania morfologiczne 6-latków, kręgosłupa u gimnazjalistów oraz weekendowe dożywianie najuboższych maluchów. Działania samorządu mające na celu poprawę zdrowia mieszkańców były tematem dzisiejszej konferencji prasowej.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Prawie 300 badań i konsultacji udzielono w minioną sobotę podczas Białej Soboty na osiedlu Czaszki.

W organizację akcji zaangażowali się: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”, Rada Osiedla Czaszki oraz dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

- Białe Soboty zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale aż takiej frekwencji się nie spodziewaliśmy – tak po ostatniej akcji profilaktycznej, zorganizowanej tym razem na osiedlu Dobrzec, mówili jej organizatorzy.

Tym razem, z akcji które na stałe utrwaliły się już w świadomości Kalisza, skorzystało prawie 700 osób. Lekarze, którzy w sobotę otworzyli przed pacjentami drzwi przychodni na Dobrzecu mieli pełne ręce roboty.  Zaproponowane tym razem badania  były – jak zawsze - bezpłatne. 

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Ponad 360 badań i konsultacji przeprowadzono w ramach festynu zdrowotnego "Biała Sobota" na osiedlu Kaliniec. W piątek, 21 września, przeprowadzane będzie badanie gęstości kości w OSTEOBUSIE.  Mieszkańcy bezpłatnie wykonywali badania diagnostyczne ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego oraz oznaczenie wskaźnika masy ciał BMI, badanie EKG, badanie słuchu, komputerowe wzroku, spirometryczne (wydolności płuc), konsultacje lekarza rodzinnego, konsultacje lekarza specjalisty z zakresu rehabilitacji, porady dietetyka, porady logopedy.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

Tradycją stało się już letnie spotkanie członków stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza na pikniku rodzinnym w stanicy harcerskiej w Szałem. W tym roku nie mogło zatem zabraknąć tej imprezy, która na stałe wpisała się do kalendarza ważnych wydarzeń.


 W piątek (24 sierpnia)przy doskonałej pogodzie i  przy suto zastawionych stołach zasiedli członkowie stowarzyszenia, jego sympatycy i członkowie ich rodzin. Cel był jeden – integracja, spędzenie czasu w miłej atmosferze i w doborowym towarzystwie. Kilkadziesiąt osób przybyło zatem na stanicę harcerską w Szałem, by dobrze się bawić. Był grill, ognisko, domowe wypieki i mnóstwo atrakcji.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

W pierwszym półroczu w naszym mieście zorganizowano osiem festynów zdrowotnych w tym pięć których współorganizatorem było Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego". Kaliszanie skorzystali z 3500 porad lekarskich i konsultacji.

Białe Soboty to jeden z kilkunastu programów profilaktyki zdrowotnej realizowanych i finansowanych przez Miasto Kalisz. Akcje mają na celu zapewnienie lokalnym społecznościom osiedlowym możliwość skorzystania z podstawowych badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich. Badania realizowane są we współpracy z radami osiedlowymi oraz przychodniami lekarskimi.

 czytaj więcej...


 

WdK avatar

4 lipca w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Winiarskiej w Kaliszu zorganizowano piknik p.n. „Powitanie Lata”.

Były grillowane kiełbaski, napoje, słodycze sponsorowane przez Stowarzyszenie „Wszystko dlka Kaliszxa im. Jerzego Rubińskiego.”. Nie zabrakło wspólnego śpiewu biesiadnych piosenek. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej chętnie uczestniczyli w konkursach oraz zabawie tanecznej.

 czytaj więcej...


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15            . : :   ARCHIWUM   : : .  

Liczba wszystkich informacji: 127    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r