Inauguracja programu „Stop pneumokokom

W Żłobku nr 4 zainaugurowany został wprowadzony z inicjatywy radnych Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” program „Stop pneumokokom”, polegający na zaszczepieniu przeciwko sepsie (posocznicy) i zakażeniom opon mózgowo-rdzeniowych dzieci z kaliskich żłobków powyżej drugiego roku życia.

Inauguracja ta została połączona z konferencją prasową z udziałem członków zarządu naszego Stowarzyszenia - radnych z Klubu „Wszystko dla Kalisza”: wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Jolanty Mancewicz oraz Mirosława Gabrysiaka i wiceprezydenta Kalisza Jacka Konopki, który tę konferencję prowadził.

O potrzebie i znaczeniu szczepień przeciwko pneumokokom mówiła doświadczona lekarz pediatra Romana Karczmarek, która po zakończeniu spotkania zaszczepiła 36 dzieci ze Żłobka nr 4. W sumie w pierwszym etapie programu ochronnych szczepień zaszczepionych zostanie 130 kaliskich dzieci.

Jolanta Mancewicz zapowiedziała, że Klub Radnych „Wszystko dla Kalisza” będzie wnioskował, aby w przyszłorocznym budżecie Miasta znalazły się środki na zaszczepienie wszystkich dzieci powyżej drugiego roku życia. Zwróciła również uwagę na znaczenie profilaktyki w odniesieniu do bardzo złośliwego nowotworu – czerniaka, który coraz częściej jest diagnozowany w chorobach kaliszan.

Profilaktyka i programy prozdrowotne, a także profilaktyczno-edukacyjne (m.in. „Ratowanie życia”) są bardzo istotna treścią społecznej działalności członków naszego Stowarzyszenia. Najwyrazistszym tego świadectwem są prowadzone od 2002 roku profilaktyczne akcje „Białych sobót” na terenie kaliskich osiedli. W 2009 roku planowane są takie zdrowotne spotkania na osiedlach Winiary, Majków, Tyniec, Rajsków, Sczypiorno, Asnyk, Dobrzec oraz XXV-lecia.
 Wyświetlany: 3642 razy 


   
  


Link:[ http://www.wdk.kalisz.pl/main.php?action=news&idf=news1.html&page=1&pcount=1 ]