Interpelacja Radnej Rady Miasta Kalisza Jolanty Mancewicz w sprawie ograniczenia plakatowania w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - Jolanta Mancewicz - Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego
INTERPELACJA W SPRAWIE OGRANICZENIA PLAKATOWANIA W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI
Interpelacja Radnej Rady Miasta Kalisza Jolanty Mancewicz w sprawie ograniczenia plakatowania w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi

Zbliżają się wybory samorządowe. Każda z osób ubiegających się o głosy mieszkańców Kalisza, będzie prowadzić kampanię. Najczęściej opartą na plakatowaniu zdjęciami ze swoim wizerunkiem. W najgorętszym okresie kampanii nasze miasto zaklejone jest plakatami.

Wieszane na drzewach, znakach drogowych, latarniach tworzą szpalery zasłaniające widoczność kierowcom, pieszym, zazwyczaj też pogarszają estetykę naszego miasta. Dodatkowo te wiszące dłużej, często są niszczone przez deszcz i chuliganów, co jeszcze bardziej oszpeca i zaśmieca miasto.

Niektóre miasta jak chociażby Poznań, uporały się z tym problemem. Ucywilizowane zostały zasady korzystania z przestrzeni publicznej, wyznaczono miejsca do plakatowania, zniknął widoczny w poprzednich kampaniach bałagan i chaos na ulicach.

Panie Prezydencie,

Jestem osobą której porządek, wygląd i estetyka Kalisza zawsze była bardzo bliska , byłam inicjatorką upiększania miasta poprzez akcję Zielony Kalisz. Wielu kaliszan zwracało mi uwagę na wygląd Kalisza w trakcie kampanii wyborczych.

W ich imieniu pytam zatem czy przygotował Pan i jest Pan w stanie w tym roku wprowadzić rozwiązania sprawdzone w innych miastach, zapewniające porządek, bezpieczeństwo i estetykę miasta w trakcie kampanii wyborczej ?

Jakie i kiedy działania zostaną podjęte dla realizacji celów o których mówię.

Interpelacja Radnej Rady Miasta Kalisza Jolanty Mancewicz w sprawie ograniczenia plakatowania w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi

 Wyświetlany: 3641 razy 


   
  


Link:[ http://www.wdk.kalisz.pl/main.php?action=news&idf=news156.html&page=1&pcount=1 ]