Spełniamy obietnice wyborcze
SPEŁNIAMY OBIETNICE

Już ponad pół roku minęło od wyborów samorządowych. To doskonały czas na podsumowania i rozliczenie z obietnic tak chętnie dawanych przed listopadowym wyborczym sprawdzianem. Jedno jest pewne – Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” nie ma się czego wstydzić. W Radzie Miasta pracuje czterech naszych przedstawicieli – są aktywni i dbają o powierzone im przez mieszkańców sprawy. Składają szereg interpelacji i zapytań dotyczących problemów nurtujących kaliszan a dotyczą między innymi zagospodarowania terenów na których nie będą realizowane zamierzone wcześniej inwestycje /n.p na osiedle Winiary grunty przeznaczone pod drogę w pobliżu ul.Okręglickiej/poprawy bezpieczeństwa mieszkanców, budowy dróg osiedlowych, regulacji koryta Prosny.

Stowarzyszenie nie zasypia gruszek w popiele, z zapałem realizuje program wyborczy i spełnia przedwyborcze obietnice.

- Naszym priorytetem od lat jest zdrowie kaliszan. Jesteśmy inicjatorami programów profilaktycznych / nowy –wykrywania chorób krwi/ i białych sobót z których mieszkańcy miasta korzystają chętnie i często. Ostatnio, dzięki naszemu zaangażowaniu po raz trzeci zaszczepiono dzieci z kaliskich żłobków przeciw pneumokokom – mówi Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.

Stowarzyszenie jest także współorganizatorem „ Biegu dla serca a także konkursu

„Zielony Kalisz”. Bardzo aktywnie pracuje też Koło Młodych „WdK”. Przed wyborami obiecywało organizację festynów rodzinnych, a także wsparcie dla budowy placów zabaw w Kaliszu. I ten program jest realizowany. Podopieczni Domu Dziecka otrzymują wsparcie od stowarzyszenia, członkowie „WdK” są także stałymi gośćmi w Domu Pomocy Społecznej i wspierają organizowane tam akcje. Na przystani KTW w czasie wakacji organizowany jest letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

To wszystko punkty z naszego programu wyborczego. Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy kaliszan. Zapewniamy, że przez kolejne miesiące i lata dalej będziemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta.

 Wyświetlany: 3629 razy 


   
  


Link:[ http://www.wdk.kalisz.pl/main.php?action=news&idf=news56.html&page=1&pcount=1 ]