Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

Akcja szczepień przeciwko pneumokokom w kaliskich żłobkach przeprowadzana jest od 2010 roku. Wczoraj z miejskiego programu profilaktycznego skorzystali najmłodsi podopieczni Żłobka nr 3 przy ul. Barbary i Bogumiła.

Z inicjatywy klubu radnych Wszystko dla Kalisza przeciw pneumokokom zaszczepiono pierwsze maluchy. Program cieszył i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem,  wśród rodziców. Dlatego na stałe wpisał się w miejskie programy profilaktyczne.


 

wdk home page

Kolejna Biała Sobota i kolejny sukces – tak można określić akcję profilaktyczną, którą tym razem zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 16 w Kaliszu. Współorganizatorem prozdrowotnego przedsięwzięcia było tradycyjnie Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”.


 

wdk home page

1 CZERWCA 2012 roku o godzinie 17:00 w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Kalisza z okazji święta naszego miasta. Jednym z jej najważniejszych punktów było wręczenie odznak „Zasłużony dla Miasta Kalisza”.

W zaszczytnym gronie wyróżnionych odznaką "Zasłużony dla Miasta Kalisza", które z okazji tegorocznego Święta Miasta, znalazła się – z rekomendacji Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” - firma Nestle Polska. Nagrodę dla firmy odebrał Maciej Klęczek - dyrektor fabryki Nestle w Kaliszu.


 

wdk home page

Ponad 400 porad i konsultacji udzielono podczas Białej Soboty. Festyn zdrowotny odbył się w weekend w Gimnazjum nr 1 na Majkowie.

Biała Sobota odbyła się 12 maja w budynku Gimnazjum nr 1 przy ulicy Tuwima. Z bezpłatnych badań można było skorzystać między godziną 10:00 a 14:00. W ich bogatej ofercie znalazły się:


 

wdk home page

Sala wypełniona po brzegi – tak było podczas walnego zebrania członków Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”, które odbyło się 19 kwietnia 2012r. Podczas kilkugodzinnego spotkania obecnemu zarządowi udzielono absolutorium. Uchwalono też program działania na najbliższy rok, przeanalizowano ubiegłoroczny budżet i zaplanowano wydatki na najbliższych 12 miesięcy. 


 

wdk home page

Prawie pół tysiąca kaliszan skorzystało z badań, podczas „Białej Soboty” która odbyła się 10 –tego marca w Gimnazjum nr 2 przy ulicy Ciasnej w Kaliszu. Była to pierwsza z cyklu zaplanowanych w tym roku akcji poświęconych profilaktyce zdrowotnej. Zainteresowanie bezpłatnymi badaniami i konsultacjami lekarskimi przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, choć popularne"Białe Soboty" to już długa tradycja. Ich organizowanie zapoczątkowało Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”.


 

wdk home page

W miłej, świątecznej atmosferze odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof .Jerzego Rubińskiego”. W czwartkowy wieczór  (8 grudnia) w Restauracji Bursztyn zebrali się członkowie stowarzyszenia, jego sympatycy i przyjaciele.


 

wdk home page

Wszystkie osoby zaangażowane w tegoroczną kwestę na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy odebrały 18 listopada w ratuszu podziękowania od władz miasta, Kaliskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Stowarzyszenia "Wszystko dla Kalisza im.prof.Jerzego Rubińskiego". 

Tegoroczna, jedenasta już kwesta była rekordowa pod względem zebranej kwoty. 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym kaliszanie i goście spoza miasta odwiedzający groby zmarłych wrzucili do charakterystycznych czerwonych puszek ponad 10 tys. zł. Najwięcej, bo 1136 zł zebrała Grażyna Goździewicz wraz z wnuczętami. Pokaźne kwoty uzbierali też Janusz Sibiński oraz Marek Nowak.


 

wdk home page

Ponad 500 badań i konsultacji przeprowadzono podczas Białej Soboty, która odbyła się na osiedlu Rypinek.


W sobotę 19 listopada przeprowadzono ponad 500 badań i konsultacji. Łącznie na wszystkich 12 białych sobotach w 2011r. wykonano ponad 5 tys. badań i konsultacji w tym : 4290 badan diagnostycznych i 710 konsultacji. 


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r