Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

Podczas uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego 2011/2012 wręczono doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za szczególne osiągnięcia w minionym sezonie artystycznym.W zaszczytnym gronie nagrodzonych z rekomendacji stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” znalazła się Hanka Kolańska-Daniel autorka tomików wierszy „Bo tylko dzięki miłości „,”Moja miłość Kalisz” oraz „Ludzkie dzieje”.


 

wdk home page

Ponad 10 tys. złotych zebrano na renowację zabytkowych kaliskich cmentarzy podczas jedenastej już kwesty zorganizowanej w naszym mieście w dniu Wszystkich Świętych. Jest to rekordowa kwota w historii tej akcji.

Wzorem lat minionych organizatorami akcji był Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Stanisława Graevego, przy udziale Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.


 
BĄDŹ ZDRÓW!2011-10-27

wdk home page

Podsumowanie działań podejmowanych przez Miasto w zakresie polityki zdrowotnej, nowe, innowacyjne propozycje przyszłorocznych programów były tematem dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w ratuszu.

Z dziennikarzami spotkali się: Jacek Konopka, wiceprezydent Miasta Kalisza, Jolanta Mancewicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Kalisza, Mirosław Gabrysiak, radny, lekarz rodzinny, Anna Zięba, radna, lekarz rodzinny, Grzegorz Chwiałkowski, radny, Robert Lis, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Krzysztof Korzeniowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.


 

wdk home page

Już po raz jedenasty w dniu 1 listopada w godz. 8.00 - 16.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poznańskiej Kaliski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu, organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy, z której dochód przeznaczony zostanie na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Po raz pierwszy będzie można także złożyć datki do puszek siedzibie PTTK przy ul.Targowej 2 w dniach 31 października i 2 listopada.


 

wdk home page

Niespełna 24 tysiące czekolad przekazała Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie "Bank Chleba". firma Nestlé Polska. Słodycze są przekazywane dzieciom ze żłobków, przedszkoli, ośrodków opiekuńczych. Trafią także do podopiecznych "Banku".


 

wdk home page

Prawie 300  konsultacji i badań lekarskich zostało wykonanych podczas Białej Soboty na osiedlu Czaszki.

W Domu Kombatanta można było przebadać słuch i wzrok, sprawdzić ciśnienie, cholesterol i zawartość glukozy we krwi, zbadać gęstość kości i wydolność płuc, zrobić prześwietlenie płuc oraz skonsultować wyniki z lekarzem rodzinnym.


 

wdk home page

Blisko 250 bezpłatnych badań i konsultacji wykonano podczas kolejnej z cyklu Białych Sobót.

Tym razem festyn zdrowotny zorganizowano na osiedlu Chmielnik, w Szkole Podstawowej nr 11.  Chętni mogli skorzystać z badań  diagnostycznych ciśnienia tętniczego, oznaczyć poziom glukozy we krwi, cholesterolu całkowitego oraz  wskaźnik masy ciał BMI.


 

wdk home page

Kolejna z cyklu "Białych Sobót" odbyła się w ZPOZ "KALINIEC". Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Łącznie przeprowadzono 459 badań i udzielono porad lekarskich.


 

wdk home page

Kilkadziesiąt osób – członków i sympatyków Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” bawiło się 26 sierpnia na festynie rodzinnym na stanicy harcerskiej w Szałem. Była to okazja do integracji i rozmów o planach na najbliższy czas.

- Każdego roku, w sezonie letnim, organizujemy spotkania członków naszego stowarzyszenia. Spędzamy czas w miłej atmosferze i przypominamy, że nasza działalność ogranicza się nie tylko do okresu przedwyborczego. Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza im. Prof. Jerzego Rubińskiego pracuje przez cały rok – mówi Jolanta Mancewicz, prezes Stowarzyszenia.

Dla członków ugrupowania i ich rodzin zorganizowano w to piątkowe popołudnie mnóstwo atrakcji. Były stoły biesiadne przy muzyce, grill, ognisko, a także mnóstwo zabaw i konkursów dla najmłodszych. Instruktorka zabaw zorganizowała czas najmłodszym uczestnikom spotkania. Były wyścigi, przeciąganie liny, zabawy muzyczne i plastyczne. Każda z dziecięcych rywalizacji kończyła się wręczaniem nagród za udział w konkursie. To potęgowało chęć dzieci do zabawy.

Tego wieczoru stanica harcerska w Szałem tętniła życiem do późnych godzin wieczornych.


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r