Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

6 września w Domu Pomocy Społecznej przy ul.Winiarskiej w Kaliszu zorganizowano piknik p.n" pożegnanie lata."

Impreza odbyła się na świeżym powietrzu w ogrodzie placówki. Były więc grrilowane kiełbaski sponsorowane prze Panią Jolantę Mancewicz oraz napoje i słodycze.Nie zabrakło wspólnego spiewu biesiadnych piosenek i malowania kwiatowego obrazu


 

wdk home page

Drodzy Internauci, Sympatycy i Członkowie Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”, z okazji wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży i bezpiecznego powrotu do naszego pięknego Kalisza.

Wszystkiego co najlepsze życzy Zarząd Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”


 

wdk home page

22.06.2011r. w 25 numerze Życia Kalisza ukazał się artykuł podważający zasadność wydatkowania środków publicznych na szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom w kaliskich żłobkach .Treść artykułu, jego forma i wydźwięk mogą wywoływać niepokój wśród mieszkańców Kalisza co doskuteczności i bezpieczeństwa szczepień.Stawiane zarzuty są bardzo poważne i nie mogą pozostać bez odpowiedzi i wyjaśnienia.

Czym się sugerowaliśmy wydając środki publiczne na szczepienia przeciwko pneumokokom i czy są one bezpieczne?


 

wdk home page

Kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich podczas ostatniej przed wakacjami Białej Soboty, która odbyła się na osiedlu Piwonice. Po raz pierwszy badania profilaktyczne połączono z festynem rodzinnym. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Kaliszu i Szkoła Podstawowa nr 15 przy wsparciu stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”, Rady Osiedla Piwonice.


 

wdk home page

Już ponad pół roku minęło od wyborów samorządowych. To doskonały czas na podsumowania i rozliczenie z obietnic tak chętnie dawanych przed listopadowym wyborczym sprawdzianem. Jedno jest pewne – Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” nie ma się czego wstydzić. W Radzie Miasta pracuje czterech naszych przedstawicieli – są aktywni i dbają o powierzone im przez mieszkańców sprawy. Składają szereg interpelacji i zapytań dotyczących problemów nurtujących kaliszan a dotyczą między innymi zagospodarowania terenów na których nie będą realizowane zamierzone wcześniej inwestycje /n.p na osiedle Winiary grunty przeznaczone pod drogę w pobliżu ul.Okręglickiej/poprawy bezpieczeństwa mieszkanców, budowy dróg osiedlowych, regulacji koryta Prosny.

Stowarzyszenie nie zasypia gruszek w popiele, z zapałem realizuje program wyborczy i spełnia przedwyborcze obietnice.

 


 

wdk home page

W zaszczytnym gronie wyróżnionych honorowymi tytułami i medalami, które przyznawano z okazji tegorocznego Święta Miasta, znalazł się – z rekomendacji Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” - Wojciech Piasecki - ceniony pedagog z 44 letnim stażem, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych im. ks. Józefa Sieradzana w Kaliszu. Absolwent  Politechniki Poznańskiej, gdzie ukończył dwa kierunki. Pracę pedagogiczną rozpoczął jako nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Technicznych „WSK-PZL” w Kaliszu. Od 1982r. pełnił funkcję wicedyrektora szkoły, a od 2002r. jest dyrektorem Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych, której z jego inicjatywy nadano imię  znanego kapłana kaliskiego księdza Józefa Sieradzana. Był wykładowcą  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.


 

wdk home page

Akcja szczepień przeciwko pneumokokom w kaliskich żłobkach przeprowadzana jest od trzech lat. W tym roku na szczepionki dla dzieci powyżej drugiego roku życia, z miejskiego budżetu przeznaczono kwotę ponad 23 tys. zł. Trzy lata temu z inicjatywy klubu radnych Wszystko dla Kalisza przeciw pneumokokom zaszczepiono pierwsze maluchy. Program cieszył i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem,  wśród rodziców. Dlatego na stałe wpisał się w miejskie programy profilaktyczne.


 

wdk home page

Z ponad 400 badań i konsultacji lekarskich skorzystali uczestnicy kolejnej Bialej Soboty, którą tym razem zorganizowano na osiedlu Tyniec.
W ramach akcji,  w Przychodni Vita - Med przy ul. Łódzkiej można było przebadać wzrok, słuch metodą fotoemisji, przeprowadzić badanie na wydolność płuc tzw. spirometrię oraz badanie na gęstość kości nowoczesną technologią cyfrową w specjalistycznym osteobusie. Zainteresowanie tym ostatnim było tak duże, że konsultacje trwały do godziny 16.30.


 

W dniu 14.04.2011 r. odbyło się zebranie Zarządu Stowarzyszenia.

Tematem zebrania było podsumowanie i ocena działania Stowarzyszenia w roku 2010r.

Rok 2010 przysniósł wiele ważnych wydarzeń w tym wybory samorządowe do Rady Miejskiej Kalisza . Komitet Wyborczy STOWARZYSZENIA „WSZYSTKO DLA KALISZA” jako jeden z pierwszych zarejestrował listę z pełnym składem kandydatów na radnych oraz rozliczył kampanię wyborczą.

Uzyskaliśmy cztery mandaty o jeden mniej w porównaniu do poprzednich kampanii.

W 2010 r. stowarzyszenie było współorganizatorem dziewięciu t.z. „Białych Sobót” ( na ogólną ilość – 13 ). wykonano ponad 5000 badań i konsultacji. Na podkreślenie zasługuje również liczba wykonanych badań i konsultacji w ramach realizowanych programów profilaktycznych w roku 2010 – 10.000

 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r