Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

Z inicjatywy miast partnerskich Hautmont i Kalisza odbył się w niedzielę festyn "Bieg dla serca". W imprezie w Parku Miejskim wzięło udział około 40 biegaczy i rowerzystów. 

Każdy z uczestników otrzymał zdrowy upominek - banany, soki i wodę - oraz pamiątkowy dyplom. Ponadto w punkcie medycznym można było dokonać pomiaru ciśnienia. Współorganizatorem biegu było Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza".


 

wdk home page
Ponad 540 przeprowadzonych badań i udzielonych porad lekarskich to najkrótszy bilans Białej  Soboty na osiedlu Dobrzec". Badania profilaktyczne cieszyły się ogromnym  zainteresowaniem kaliszan.  

Wśród licznych propozycji przygotowanych na ten dzień dla pacjentów znalazły się  m.in. : badania ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy i cholesterolu, badanie spirometryczne, badanie komputerowe wzroku, badanie słuchu, badanie RTG płuc w busie, badanie densytometryczne, konsultacje lekarza rodzinnego, konsultacje lekarza reumatologa. 

Pacjenci mieli możliwość uzyskania bezpłatnych talonów  na badania RTG kręgosłupa, TSH , PSA , mammograficzne oraz usg piersi. 
Dzięki gościnności NZOZ „DOBRZEC” badania mogły się odbyć w komfortowych, ambulatoryjnych warunkach.  
Po skorzystaniu z oferowanych badań każdy pacjent miał możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”.


 

wdk home page

Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza im. Jerzego Rubińskiego” podsumowało kolejny rok swojej działalności. Podczas walnego zebrania sprawozdawczego, zarząd stowarzyszenia otrzymał absolutorium. Członkowie „Wszystko dla Kalisza” byli w tej kwestii jednomyślni. Miniony rok zaliczyli do udanych.

- To był bardzo trudny i pracowity dla nas rok. Nasi członkowie poddali się weryfikacji kaliszan i wystartowali w wyborach samorządowych. Osiągnęliśmy sukces, udało nam się zdobyć 4 mandaty w Radzie Miejskiej i jestem przekonana, że nasza działalność służy mieszkańcom miasta – mówiła Jolanta Mancewicz, prezes stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”.

W ciągu minionego roku „WdK” było organizatorem m.in. festynów zdrowotnych, Białych Sobót, po raz kolejny uczestniczyło w organizacji konkursu „Zielony Kalisz” czy kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Teraz planuje poszerzenie działalności.

- Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kaliszan i poszerzać naszą ofertę. Dlatego właśnie młodzi członkowie „Wszystko dla Kalisza” zamierzają organizować festyny sportowe na kaliskich osiedlach. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kalisza chętnie wezmą w nich udział i skorzystają z naszych propozycji – dodaje Jacek Konopka, wiceprezes stowarzyszenia i wiceprezydent Kalisza.

Stowarzyszenia w planach na najbliższe miesiące ma także pozyskiwanie środków zewnętrznych na prozdrowotne i proekologiczne akcje.


 

wdk home page
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza w bieżącym roku "Biała sobota". Z prowadzonych na Majkowie badań skorzystało blisko pięćset osób. W minioną sobotę w Gimnazjum nr 1 Urząd Miejski w Kaliszu przy współudziale organizacyjnym Stowarzyszenia ”Wszystko dla Kalisza”, Rady Osiedla Majków i dyrekcji szkoły, zorganizował pierwszą w tym roku Białą Sobotę.

 
JUŻ PONAD 30 TYSIĘCY OSÓB ODWIEDZIŁO NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ 2011-03-21

wdk home page

Już ponad 30 tysięcy osób odwiedziło stronę internetową Stowarzyszenia "Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego". To dla zarządu Stowarzyszenia i wszystkich sympatyków tego ugrupowania ważna informacja: Kaliszanie są zainteresowani naszą działalnością, a także wydarzeniami z życia miasta.
Dziękujemy internautom za aktywność i zaangażowanie i zapraszamy do jeszcze liczniejszego odwiedzania naszej strony. Będą się na niej pojawiały najważniejsze informacje dotyczące działalności stowarzyszenia, relacje, zapowiedzi, a także nagrania video z ważnych miejskich wydarzeń.
Niech nasza strona stanie się waszą stroną, z której codziennie będziecie czerpać inspiracje i która będzie cennym źródłem informacji.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Zarząd Stowarzyszenia.


 
  

wdk home page
Polityka zdrowotna realizowana w Kaliszu była tematem konferencji prasowej zorganizowanej dziś przez Miasto Kalisz i klub radnych "Wszystko dla Kalisza". Przedstawicieli mediów zaproszono do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

 

wdk home page
Na zabawę walentynkową, która odbyła się dzisiaj w restauracji "Margo" w Kaliszu, przybyło ponad 200 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

wdk home page
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu chcą się przeprowadzić. Obecnie funkcjonują w dwóch pomieszczeniach: na ul. Targowej i Złotej. Już 4 lata temu miasto otrzymało od wojewody okazały budynek przy ul. Granicznej 20. Tam właśnie miały przenieść się WTZ-y. Od lat brakuje jednak pieniędzy na adaptację pomieszczeń. O interwencje w tej sprawie dyrekcja Warsztatów Terapii Zajęciowej zwróciła się do Jolanty Mancewicz, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej.

 

wdk home page
Dobra wiadomość, dla osób planujących np. zmianę systemu ogrzewania. Już wkrótce Urząd Miejski będzie mógł finansowo wesprzeć tę inwestycję. Możliwość dofinansowania zmiany systemu ogrzewania istniała w Kaliszu już kilka lat temu. Miasto wspierało również likwidację szamb. Wszystko to w ramach Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r