Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page
Jutro, 11 września odbędzie się kolejna z cyklu Białych Sobót. Tym razem bezpłatne konsultacje lekarskie i badania będą prowadzone na osiedlu Czaszki. Do udziału w festynie propagującym profilaktykę zdrowotną zapraszają organizatorzy: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu,Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, Dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu oraz Rada Osiedla Czaszki. Badania profilaktyczne przeprowadzone będą w siedzibie Domu Kombatanta przy ul. Cegielnianej 6 w Kaliszu.

 

wdk home page
Program wczesnego wykrywania chorób krwi – to kolejna prozdrowotna propozycja, z której najprawdopodobniej od nowego roku skorzystać będą mogli kaliszanie. O wprowadzenie programu profilaktycznego wnioskują radni klubu „Wszystko dla Kalisza”.
Do tej pory w Kaliszu realizowanych jest 13 miejskich programów profilaktycznych. Mieszkańcy za darmo mogą skontrolować m.in. swój poziom tarczycy, układ krążenia, kręgosłup, płuca czy stan skóry. Szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych programów dysponują lekarze rodzinni. Oni też przekazują pacjentom talony na bezpłatne badania, które wykonywane są w kaliskich przychodniach.

 

wdk home page
4 września w ZPOZ "POLMED" przy ul.Górnośląskiej 3 odbyła się kolejna akcja badań profilaktycznych tzw. "Białych Sobót" zorganizowana dla mieszkańców osiedla Śródmieście II, Rogatka i Ogrody.
Festyn przygotowany został przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza" im. prof. J.Rubińskiego, Rady Osiedli: Śródmieście II, Rogatka i Ogrody.
Mieszkańcy mogli skorzystać z następujących badań: komputerowego badania wzorku, badania słuchu, badania spirometrycznego, badania na osteoporozę oraz konsultacji lekarza rodzinnego i konsultacji lekarza reumatologa.

 

wdk home page
Podopieczni kaliskiego Domu Pomocy Społecznej uczestniczyli dziś w letnim pikniku. Na świeżym powietrzu nie zabrakło świetnej zabawy i kiełbasek z grilla.

Integracyjne, letnie spotkania w plenerze stały się już tradycją kaliskiego DPS-u. Był piknik w Gołuchowie, w Parku Miejskim i lesie winiarskim. Tym razem pensjonariusze bawili się na świeżym powietrzu, na terenie wokół Domu Pomocy Społecznej, dzięki temu zabawa była dostępna dla wszystkich pensjonariuszy.

 

wdk home page
W Przychodni „VITA-MED” przy ul. Łódzkiej odbył się ostatni przed wakacjami festyn zdrowotny z cyklu „Białych Sobót”. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Udzielono ok. 600 badań i porad lekarskich.

 

wdk home page
Badania będą się odbywały w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w festynie i skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych . Organizatorami akcji są: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”, Rada Osiedla Tyniec oraz NZOZ „VITA-MED” Przychodnia dla Dzieci i Dorosłych .

 

wdk home page
370 badań i konsultacji udzielono podczas białej soboty, która odbyła się w sobotę 19 czerwca na osiedlu Kaliniec.

 

wdk home page

W zaszczytnym gronie wyróżnionych honorowymi tytułami i medalami, które przyznawano z okazji tegorocznego Święta Miasta, znalazł się – z rekomendacji Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” - Dariusz Tomasz Rodecki - ceniony prawnik i notariusz, który swoją pracą, zaangażowaniem i wielkim sercem od lat wspomaga innych, szczególnie tych, dla których los nie był łaskawy.

Należy do osób wrażliwych i otwartych na potrzeby drugiego, zwłaszcza słabego i bezbronnego człowieka. Wychowany w rodzinie o głębokich tradycjach patriotycznych, z domu rodzinnego wyniósł przeświadczenie, że nie można żyć tylko dla siebie i wokół własnych spraw. Stąd zaangażowanie i udział finansowy w różnego typu akcjach oraz przedsięwzięciach o charakterze społecznym i charytatywnym.


 

wdk home page

Około 300 konsultacji i badań to efekt kolejnej Białej Soboty. Tym razem z bezpłatnych badań profilaktycznych mogli skorzystać mieszkańcy śródmieścia.

Badania i konsultacje przeprowadzono w minioną sobotę w Przychodni CENTRUM przy ul.Browarnej.


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r