Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

Osoby zaangażowane w tegoroczną kwestę na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy spotkały się wczoraj w Villi Calisia. Tradycyjnie już organizatorzy zbiórki podziękowali kwestarzom i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę szczytną akcję.

Realizowane od 2001 roku przedsięwzięcie, zainspirowane przez Jolantę Macewicz, prezeskę Stowarzyszania „Wszystko dla Kalisza”, a organizowane przez kaliski Oddział PTTK i wspierane przez Urząd Miejski, w tym roku  przyniosło rekordowe efekty - 10.830,00 złotych. W zbiórkę, która jak co roku odbyła się na Cmentarzu Komunalnym, zaangażowało się blisko 70 kwestarzy - osoby reprezentujące różne środowiska: aktorzy, bibliotekarze, dziennikarze lokalnych mediów, sportowcy, samorządowcy i politycy, przewodnicy PTTK, uczniowie, studenci i harcerze.


 

wdk home page

470 badań i lekarskich konsultacji to bilans kolejnej akcji zdrowotnej z cyklu Białych Sobót. Tym razem akcja zorganizowana została na osiedlu Widok.

Kolejna w tym roku Biała Sobota odbyła się w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mickiewicza. Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, dyrekcja szkoły oraz Rada Osiedla Widok.

Mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów oraz badań profilaktycznych i diagnostycznych dla całych rodzin: badania osteoporozy, poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi, słuchu, wzroku, spirometrii, lampą ZEPTER oraz konsultacji w zakresie dietetyki, logopedii, zapobiegania i leczenia stóp oraz porad internisty.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udzielono łącznie  470 badań i konsultacji.

 


 

wdk home page

W sobotę 18.10.2014r. odbyła się kolejna w tym roku Akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1, przy ul. Wykopaliskowej 45. Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 oraz Rada Osiedla Piwnice.

W ramach tej akcji mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych dla całych rodzin: badanie osteoporozy, poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia krwi, słuchu, wzroku, spirometria, lampa ZEPTER oraz konsultacje w zakresie dietetyki, logopedii, reumatologii oraz internistyczne.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udzielono łącznie 446 badań i konsultacji . Słodki poczęstunek przygotowało stowarzyszenie  „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego.


 

wdk home page

Jacek Konopka, wiceprezydent Kalisza wziął udział w otwarciu wyremontowanego Centrum Edukacyjno-Wystawowe w Marszewie. Okazją do oficjalnego oddania odnowionej placówki były Targi Rolno-Ogrodniczych Agromarsz. Prace kosztowały prawie 3,5 miliona złotych. Pieniądze pochodzą m.in. z budżetu województwa wielkopolskiego oraz samorządów południowej Wielkopolski w tym Kalisza.

Ostatni raz remont w Marszewie przeprowadzono 26 lat temu przed dożynkami centralnymi, w których wziął udział Wojciech Jaruzelski. Od 1988 roku robiono jedynie drobne naprawy. Kilka lat temu był nawet plan likwidacji Centrum. Jednak dzięki pomysłowi Michała Kalarusa, starosty powiatu pleszewskiego i staraniom Krzysztof Garbowskiego, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, udało się nie tylko placówkę ocalić, ale


 

wdk home page

Kaliszanie coraz chętniej wykonują badania profilaktyczne. Korzystają z programów finansowanych przez Miasto, których w bieżącym roku jest siedem, a dodatkowo cztery edukacyjne. Wielkim powodzeniem cieszą się "Białe soboty". Kaliszanie, w ramach Funduszu Obywatelskiego, poparli projekt wykonywania badań w kierunku nowotworów, a także inwestycje sprzyjające uprawianiu sportu i rekreacji.

Działania samorządu mające na celu poprawę zdrowia mieszkańców omówiono na konferencji prasowej z udziałem wiceprezydenta Jacka Konopki, Jolanty Mancewicz, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, radnych – lekarzy Anny Zięby i Mirosława Gabrysiaka, radnego Grzegorza Chwiałkowskiego oraz Tomasza Rogozińskiego, naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w Urzędzie Miejskim.


 

wdk home page

W sobotę, 11 października, odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Niepublicznym Zakładzie Specjalistycznej i Pielęgniarskiej Opieki Zdrowotnej „MEDYK” przy ul. Zagorzynek 34 w Kaliszu. 

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Niepubliczny Zakład Specjalisyycznej I Pielęgniasrkiej Opieki Zdrowotnej “ Medyk” Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, oraz Rada Osiedla Zagorzynek.


 

wdk home page

W sobotę, 4 października, odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 11, przy ul. Pomorskiej 7.

Organizatorami „Białej Soboty” byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Rada Osiedla Chmielnik. W ramach tej akcji mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych dla całych rodzin.


 

wdk home page

Odrestaurowanie grobowca Mikołaja Henryka Milera - powstańca styczniowego to ponownie cel, na który fundusze zbierać będą uczestnicy Kwesty na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Czternasta już edycja tej szczytnej społecznej akcji odbędzie się tradycyjnie 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym.

Ubiegłoroczna zbiórka, podczas której do puszek wolontariuszy trafiło 10.322,98 zł., przeznaczona została na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysu restauracji znajdującego się na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Górnośląskiej grobowca Henryka Mikołaja Milera. To właśnie ten obiekt został wytypowany w porozumieniu z 


 

wdk home page

Już po raz dziewiętnasty przyznano nagrody w konkursie Zielony Kalisz. Jury wyróżniło najpiękniejsze ogrody przydomowe, loggie, działki i ukwiecone balkony.

Konkurs już od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kaliszanie chętnie upiększają roślinami swoje otoczenie. Wielu z nich swoje ukwiecone małe dzieła sztuki zgłosiło do Zielonego Kalisza. W ten sposób pomagają upiększać całe miasto.


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r