Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

W miniony weekend, 27 września, odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Przychodni Dobrzec, przy ul. Hanki Sawickiej.

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, Przychodnia Dobrzec oraz Rada Osiedla Dobrzec.


 

wdk home page

634 badania i konsultacje przeprowadzono podczas ostatniej akcji zdrowotnej Biała Sobota. Zorganizowana została ona w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Czaszki.

Biała Sobota cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Kaliszanie mogli skorzystać bezpłatnie z porad dietetyka, internisty i reumatologa. Nie zabrakło też nieodpłatnych badań – osteoporozy, poziomu cukru i cholesterolu, ciśnienia krwi, słuchu, wzroku i spirometrii. 


 

wdk home page

W minioną sobotę, 13 września, odbyła się kolejna akcja zdrowotna Biała Sobota, która została zorganizowana w przychodni N ZOZ ,,KALINIEC”, przy ul. Młynarskiej 16a.

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, N ZOZ ,,Kaliniec.” oraz Rada Osiedla Kaliniec. W ramach przedsięwzięcia mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych.


 

wdk home page

W minioną sobotę, 6 września, odbyła się kolejna akcja zdrowotna Biała Sobota, która została zorganizowana w przychodni NZOZ VITA - MED, przy ul. Łódzkiej 32a.

Organizatorami akcji byli: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. prof. J. Rubińskiego, N ZOZ ,,VITA – MED.” oraz Rada Osiedla Tyniec. W ramach przedsięwzięcia mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych i diagnostycznych.


 

wdk home page

Piknikiem na świeżym powietrzu podopieczni kaliskiego Domu Pomocy Społecznej pożegnali kończące się lato. Była muzyka, konkursy, wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. 

Integracyjne, letnie spotkania w plenerze stały się już tradycją kaliskiego DPS-u. Były już pikniki w Gołuchowie, w Parku Miejskim i lesie winiarskim. Tym razem, podobnie zresztą jak w roku ubiegłym, pensjonariusze bawili się na świeżym powietrzu, na zielonym terenie Domu Pomocy Społecznej, dzięki czemu w zabawa mogli uczestniczyć także podopieczni mający problemy z poruszaniem się. 


 

wdk home page

Wszystkie propozycje zgłoszone przez Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” w ramach Funduszu Obywatelskiego uzyskały pełne poparcie mieszkańców Kalisza. Miasto oficjalnie podsumowało pierwsze w historii Kalisza takie powszechne głosowanie. Wypowiedziało się prawie 17 tysięcy kaliszan, wybrali oni 13 z 63 inwestycji, które  zrealizowane będą w przyszłym roku.

Zgłoszone do Funduszu Obywatelskiego przez stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” projekty to:

  • Akcja profilaktyczna wczesnego wykrywania raka jelita grubego
  • Zakup samochodu bagażowego do przewozu żywności dla Banku Chleba
  • Budowa w Kaliszu profesjonalnego Skateparku 

wdk home page

Blisko sto osób wzięło udział w pikniku, który w minioną środę zorganizowano dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul.Winiarskiej. To był mile spedzony czas, pensjonariusze wysłuchali występów muzycznych, uczestniczyli w grach i poczęstunku.

Pensjonariuszy i gości, wśród których nie zabrakło Jacka Konopki, wiceprezydenta miasta oraz Jolanty Mancewicz,  wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Kalisza i szefowej Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”, powitała Renata Kobierska, dyrektorka placówki. 


 

wdk home page

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia Biała Sobota na Rypinku. W sumie przeprowadzono 517 badań i konsultacji lekarskich.

W sobotę 14 czerwca odbyła się kolejna w tym roku akcja zdrowotna z cyklu  „Biała Sobota”, która została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 13 ul. Kordeckiego 34. W ramach tej akcji mieszkańcy Kalisza mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów, badań profilaktycznych  i diagnostycznych dla całych rodzin. Każdy mogł zbadać swój wzrok, słuch, pojemność płuc, poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Można było skorzystać z konsultacji z reumatologiem, logopedą i internistą.


 

wdk home page

6 czerwca w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu odbyła się uroczysta sesja z okazji święta naszego miasta. W gronie wyróżnionych odznaką „Zasłużony dla Miasta Kalisza” znalazł się Waldemar Kuberacki.

Waldemar Kuberacki


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r