Archiwum informacji

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   wdk home page

453 badania i konsultacje lekarskie to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Tyniec w Przychodni dla Dzieci i Dorosłych NZOZ „VITA-MED” przy ul. Łódzkiej 32a.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej zorganizowanej przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” im. J. Rubińskiego, oraz Rada Osiedla Tyniec mieszkańców osiedli Tyniec, Rajsków i Winiary mogli skorzystać z całego szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów: Po raz pierwszy podczas białej soboty przeprowadzano badanie usg jamy brzusznej.


 

wdk home page

Nie było zaskoczenia. Władze Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego” po raz kolejny zostały docenione przez członków ugrupowania. Zmian w zarządzie więc nie będzie. Na czwartkowym walnym zebraniu zaakceptowano nowy , ale stary zarząd.

Prezesem stowarzyszenia pozostaje piastująca tę funkcję Jolanta Mancewicz.


 

wdk home page

315 badań i konsultacji lekarskich – to efekt Białej Soboty, którą zorganizowano na osiedlu Majków, w Gimnazjum nr 1 przy ul. Tuwima.

Podczas kilkugodzinnej akcji profilaktycznej zorganizowanej  przez  Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza” oraz Gimnazjum nr 1 wszyscy chętni mogli skorzystać z całego szeregu badań i konsultacji lekarzy – specjalistów


 
BADAJMY SIĘ!2013-05-09

wdk home page

Blisko 400 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku kaliski samorząd na profilaktykę zdrowotną. Już teraz mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne badania i konsultacje korzystając z dwunastu różnego rodzaju programów i akcji profilaktycznych. Tematowi temu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa w ratuszu. 


 

wdk home page

Gimnazjum nr 2 przy ulicy Ciasnej było gospodarzem ostatniej Białej Soboty. Podczas festynu zdrowotnego, który odbył się 23 marca, przeprowadzono blisko 400 badań. 

Tym razem Biała Sobota odbywała się na osiedlu Śródmieście I. Przedsięwzięcie cieszyło się sporą popularnością wśród mieszkańców Kalisza. Podczas Białej Soboty przeprowadzono 384 badania słuchu, spirometryczne, ciśnienia tętniczego, glukozy, cholesterolu i densytometryczne. 


 
PLĄSY W DPS-IE2013-02-07

wdk home page

Tłusty czwartek i ostatki były dla mieszkańców kaliskiego Domu Pomocy społecznej okazją do dobrej zabawy. Kilkadziesiąt osób wraz z gośćmi: Jackiem Konopką, wiceprezydentem i Jolantą Mancewicz -  wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej oraz prezes stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza bawiło się ww wtorek, 5 lutego, rytm radosnej  muzyki.

Oprawę muzyczną zapewnił Andrzej Bestrzyński, wychowawca w kaliskim Zakładzie Karnym. Była to część programu resocjalizacyjnego "Za jeden uśmiech” oraz forma muzykoterapii. Stowarzyszenie Wszystko dla Kalisza  podarowało pączki i owoce.


 

wdk home page

Sala wypełniona po brzegi,  niezwykła, przyjazna i ciepła atmosfera  - tak było podczas tradycyjnego, świątecznego spotkania członków, sympatyków i przyjaciół Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza im. prof. Jerzego Rubińskiego”. W Restauracji „Bursztyn” spotkali się w Mikołajki (6 grudnia), by podsumować mijający rok i zaplanować działania na kolejny.


 

wdk home page

W Villi Calisia spotkały się osoby zaangażowane w tegoroczną kwestę na ratowanie zabytkowych kaliskich cmentarzy. Na tradycyjnym, podsumowującym spotkaniu władze miasta i organizatorzy zbiórki podziękowali wszystkim kwestarzom i osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły tę szczytną akcję.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowała się  rekordowa liczba kwestujących – 64 osoby, reprezentujące różne środowiska – aktorzy, bibliotekarze, dziennikarze lokalnych mediów, sportowcy, samorządowcy i politycy, przewodnicy PTTK, uczniowie, studenci i harcerze. Logistycznie wspierali ich miejscy  strażnicy  i pracownicy Przedsiębiorstwa Usług  Komunalnych. Wczoraj wszystkie osoby zaangażowane w  przeprowadzenie XII. edycji zbiórki spotkali się na tradycyjnym spotkaniu podsumowującym akcję odbierając podziękowania i gratulacje od władz miasta i organizatorów. 


 

wdk home page

Trzynaście programów profilaktyki zdrowotnej adresowanych do mieszkańców w różnym wieku.  Ponad 40.000 badań i konsultacji wykonanych podczas „Białych sobót”. W nowym roku dodatkowe badania morfologiczne 6-latków, kręgosłupa u gimnazjalistów oraz weekendowe dożywianie najuboższych maluchów. Działania samorządu mające na celu poprawę zdrowia mieszkańców były tematem dzisiejszej konferencji prasowej.


 

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   

Liczba wszystkich informacji: 173    
 
Copyright Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza"   K a l i s z  2 0 0 9 r