Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza "Biała Sobota" w tym roku przyciągnęła tłumy do przychodni na Polnej w Kaliszu
PRZEBADALIŚMY PRAWIE TYSIĄC OSÓB. PIERWSZA "BIAŁA SOBOTA" W TYM ROKU PRZYCIĄGNĘŁA TŁUMY DO PRZYCHODNI NA POLNEJ
Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza

Frekwencja nas mile zaskoczyła. W czasie pierwszej w tym roku Białej Soboty nasi specjaliści przebadali i udzielili porad prawie tysiącu osób. Sporo z nich dowiedziało się o chorobach, o których wcześniej nie wiedziało i otrzymało skierowanie na specjalistyczne badania. Zdrowotny piknik odbył się w przychodni „Puls” na Polnej.

Chociaż gabinety specjaliści otwierali o 10.00 to pierwsi pacjenci w przychodni zjawili się już po godzinie 8.00 rano. I z każdą minutą chętnych do skorzystania wielu a do tego darmowych porad w jednym miejscu przybywało. Przez siedem godzin udało się przebadać 889 kaliszan.

Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza

Wykonano 44 spirometrii, 92 RTG płuc, 60 USG Dopplera, 48 EKG, 71 badań w kierunku osteoporozy, 47 badań słuchu, 81 badań słuchu, 45 badań wad postawy. Wykonano 51 zabiegów lampą bioptron, 90 pomiarów ciśnienia, 45 wad postawy a 126 osobom zbadano poziom cukru. 13 osób skorzystało z porad psychologa, 49 rehabilitanta a 25 dietetyka. Z konsultacji lekarskich skorzystało 47 uczestników.

Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza

- Jeśli chodzi o EKG to były pojedyncze przypadki zaburzeń rytmu do ewentualnej konsultacji kardiologicznej, 5 przypadków podwyższonej glikemii, było sporo przypadków osteoporozy i zaburzeń wad postawy oraz zmian okulistycznych wymagających skierowania i leczenia w poradni okulistycznej – mówi Mirosław Gabrysiak, lekarz i radny Stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza”, które jest pomysłodawcą „Białych Sobót” w naszym mieście. – Jeśli chodzi o Dopplera był jeden przypadek całkowitej niedrożności tętnicy szyjnej i jedno zwężenie 70%, które zostały skierowane w trybie pilnym do chirurga naczyniowego. W czasie badania wykryto jeden zespół podkradania tętnicy podobojczykowej lewej i kilka przypadków zwężeń tętnic kręgowych. Są to przypadki nowe o których pacjenci dotychczas nie wiedzieli.

Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza

A to pokazuje, że nasze pikniki zdrowotne, które z małą przerwą w poprzedniej kadencji, odbywają się od 2004 roku są potrzebne. Frekwencja nas zaskoczyła a fakt, że sporo osób dowiedziało się o chorobach i zacznie leczenie potwierdza, że cykl musi być kontynuowany.

Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza Przebadaliśmy prawie tysiąc osób. Pierwsza

 Wyświetlany: 3666 razy